لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۱

انتخاب دنيس راس بعنوان مشاور ويژه هيلاری کلينتون در امور منطقه خليج فارس و آسيای جنوب شرقی


انتخاب دنيس راس بعنوان مشاور ويژه هيلاری کلينتون در امور منطقه خليج فارس و آسيای جنوب شرقی
انتخاب دنيس راس بعنوان مشاور ويژه هيلاری کلينتون در امور منطقه خليج فارس و آسيای جنوب شرقی

هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمريکا، دنیس راس را بعنوان مشاور ویژه خود برای منطقه خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی منصوب کرده است.

رابرت وود، سخنگوی وزارت امورخارجه در یک بیانیه کتبی این انتصاب را اعلام کرد و گفت: " دنیس راس دریایی از تجربه را نه فقط در مسائل درون منطقه، بلکه همچنین در چالش های نظامی و سیاسی بزرگتری که از منطقه بیرون می آید و بر ورای خلیج فارس و آسیای جنوب غربی اثر می گذارد، بهمراه می آورد. وزیر امور خارجه در انتظار است از این تجربه ها و روشن بینی و تفکر دیپلماتیک بهره برداری کند."

دنیس راس یک دیپلمات قدیمی است که در پستهای ارشد در دولت های پرزیدنت بوش و بیل کلینتون خدمت کرده است. او بعنوان هماهنگ کننده ویژه خاورمیانه در دوره دولت کلینتون، برای حل مناقشه اسراییل و فلسطینیان تلاش کرد.
راس در مقام مشاور ویژه وزیر امور خارجه در منطقه خلیج فارس و آسیای جنوب غربی، او و مقامات ارشد وزارت وزارتخانه را در مسائل گوناگون منطقه راهنمائی خواهد کرد.

رابرت وود در گفت و گو با خبرنگاران، نقش هماهنگ کننده دنیس راس را تشریح کرد:
**** او راهنمائی های استراتژیک برای وزیر امور خارجه فراهم خواهد آورد. همچنین تلاش خواهد کرد مسلم سازد که در سیاست ها و استراتژی ها ما در منطقه انسجامی وجود داشته باشد.

ایران یکی از کشورهایی است که در حوزه ماموریت دنیس راس قرار خواهد داشت. دولت اوباما به بازنگری سیاست ایالات متحده نسبت به پرداخته است، یا این هدف که طی هفته های آینده، یک چارچوب و رویکرد کلی را فراهم آورد.

آقای وود گفت: هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه مسلما توصیه و نظر آقای راس را در مورد ایران جویا خواهد شد.
و سالها تجربه او در خاورمیانه، به تضمین انسجام و فراگیری سیاست های آمريکا در منطقه کمک خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG