لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۸

گزارش هنری: بازگشت مایکل جکسون به صحنه موسیقی و اجرای یک تور جهانی تازه


مایکل جکسون پس از مدت ها غیبت در مجامع عمومی روز پنج شنبه در یک کنفرانس خبری در لندن شرکت خواهد کرد تا تاریخ بیش از ۳۰ کننسرت آینده خود را اعلام کند..

بنا بر گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، مایکل جکسون این هفته در استادیوم بزرگ لندن در مقابل خبرنگاران قرار خواهد گرفت تا رسما بازگشت خود به عالم هنر و اجرای کنسرت هایی در شهرهای مختلف جهان را اعلام کند. کنسرت هایی که می تواند میلیون ها دلار درآمد برای این سوپراستار موسیقی پاپ که در طول چند سال گذشته در شرایط مالی ناهمگونی به سر برده است ایجاد کند.

زندگی مایکل جکسون در چند سال گذشته دستخوش گرفتاری های مختلف قانونی، سلامتی و اقتصادی بوده است. به دنبال محاکمه برای رد کردن اتهاماتی در رابطه با سوء استفاده جنسی و تبرئه او در پایان این محاکمات، جکسون با مشکلات مالی عدیده ای روبرو بوده است و برخی معتقدند که احتمالا این وقایع تصویر طلائی که از مایکل جکسون در ذهن هوادارانش بوده است را برای همیشه کدر و تیره کرده است.

جان آیزلوود، منتقد موسیقی بریتانیایی روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت:« شیوه زندگی مایکل جکسون در ۲۰ سال گذشته به نحوی بوده است که در بعضی موارد برای دوستداران و هواخواهان او نیز مشکل بوده است که خود را طرفدار او بخوانند. این کنسرت ها می توانند فرصت کم نظیری باشد تا مایکل جکسون بتواند یک بار دیگر ارتباط گذشته خود را با این هواداران برقرار کند.»

مایکل جکسون ۵۰ ساله، روز سه شنبه، دو روز پیش از شرکت در کنفرانس خبری در تالار ۲۰ هزار نفری « او تو» در لندن ، با جت خصوصی به لندن پرواز کرده است. او درنظر دارد تا بیش از سی کنسرت مختلف در این محل در کنار رودخانه تیمز اجرا کند. « او تو» در سال های اخیر یکی از بهترین اماکن اجرای کنسرت برای بازگشت ستارگان پرطرفداری چون گروه لد زپلین ، پرنس خواننده ای که ۲۱ شب این سالن را پرکرد ونیز بریتنی اسپیرز بوده است که قرار است هفت کنسرت جداگانه در این محل برگزار کند.

برخلاف انتظار کنسرت گزاران، در مقابل هتل محل اقامت مایکل جکسون در لندن این بار بیش از یک جمع کوچک حضور نداشتند. جمعی که تعداد انگشت شماری از آن ها را خبرنگاران و عکاسان حرفه ای تشکیل می دادند و بقیه افرادی بودند که به امید گرفتن امضا از جکسون و فروش آن در « ای بی» در محل جمع شده بودند.

حتی اگر « جکسون منیا» یا طرفداری بی چون و چرا از مایکل جکسون به خاطر استعدادهای شگفت انگیزی که از خود در صحنه موسیقی نشان داده است کم اثر شده باشد بازهم بنا بر پیش بینی دست اندرکاران این واقعه می تواند یکی از بزرگترین وقایع بازگشت هنری تاریخ موسیقی محسوب شود.

مایکل جکسون یکی از پرفروش ترین هنرمندان صحنه موسیقی جهان محسوب می شود که علاوه بر فروش ۷۵۰ میلیون آلبوم توانسته است ۱۳ بار جوایز موسیقی گرامی را از آن خود سازد. آلبوم « تریلر» مایکل جکسون که در سال ۱۹۸۲منتشر شد هنوز پرفروش ترین آلبوم تاریخ موسیقی محسوب می شود.

جکسون از سال ۲۰۰۱ تا کنون نه آلبوم تازه ای به بازار داده است و نه در کنسرتی شرکت کرده است. آخرین تور جهانی او در سال ۱۹۹۷ به پایان رسید.

درطول سال های گذشته بیشتر تغییرات سرو وضع و چهره مایکل جکسون و نیز اعمال و رفتار اجتماعی او بوده است که باعث جلب توجه شده و موسیقی او را کاملا تحت الشعاع قرار داده است.

جکسون در سال ۲۰۰۷ به اتهام سوء استفاده جنسی از کودکان طرفدار خود در کالیفرنیا به محاکمه کشیده شد و از پس از تبرئه در سال ۲۰۰۵ تا کنون در کشورهای ایرلند، فرانسه و کشورهای خلیج فارس از جمله بحرین زندگی کرده است.

پس از جریان محاکمات، شرایط مالی این ستاره موسیقی پاپ رو به وخامت گذاشت و سال گذشته او محبور شد تا مالکیت قصرمسکونی خود «نورلند» و پارک تفریحی و باغ وحش متصل به آن در شمال لس آنجلس را به یک شرکت مالی واگذار کند.

مایکل جکسون در ماه نوامبر گذشته نیز پس از یک کشمکش قانونی با یک شاهزاده بحرینی که با ادعای خسارت برای شکستن یک قرارداد ۷ میلیون دلاری برای اجرای کنسرت توسط جکسون او را به دادگاه کشیده بود توانست با این مدعی به نوعی توافق برسد.

قرار است درماه آوریل امسال مایکل جکسون ۲۰۰۱ قطعه از متعلقات شخصی خود از جمله صفحه های طلا و پلاتین، یک موتورسیکلت سفارشی هارلی دیویدسون و یک لیموزین رولز رویس را در قصر نورلند به حراج بگذارد.

شرایط سلامت مایکل جکسون هم با وضعیت مالی اوچندان تفاوتی ندارد. در طول چند سال گذشته شایعاتی در رابطه با ابتلای او به یک بیماری ریوی و نیز میکروب خطرناکی که از طریق جراحی پلاستیک بینی وارد بدن او شده است بر روی زبان ها بوده است

در حال حاضربسیاری از شرط بندی های عمومی بر روی این نکته دور می زند که آیا مایکل جکسون در اولین کنسرت خود حضور خواهد داشت یا نه؟

اما بنا برگفته جان آیزلوود:« کنسرتی که در آن مایکل جکسون این ابرستاره موسیقی پاپ و پایه گذار رقص های امروزی روی صحنه در آن به خواندن بهترین های موسیقی دوران حرفه ای خود بپردازد کنسرتی است که نه تنها طرفداران بی شمار او بلکه خود مایکل هم از آن چشم پوشی نخواهد کرد.

XS
SM
MD
LG