لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۰

وزیر امور خارجه اسراییل: ایدئولوژی ایران یک مشکل «لاینحل» است


هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا می گوید او ایجاد یک کشور فلسطینی را با جدیت دنبال خواهد کرد.

کلینتون این موضوع را روز سه شنبه در بیت المقدس در پیشاپیش دیداری با بنیامین نتانیاهو، رهبر حزب لیکود عنوان کرد. نتانیاهو که سعی دارد یک دولت ائتلافی تشکیل دهد، با چنین طرحی مخالف است و بهبود وضعیت اقتصادی فلسطینیان را بر واگذاری زمین به آنها ترجیج می دهد.

کلینتون همچنین آنچه را «تعهد پا برجای واشنگتن به امنیت اسراییل» نامید تکرار کرد و گفت شلیک راکت از غزه به داخل اسراییل باید متوقف شود، و افزود هیچ ملتی نمی تواند در حالی که سرزمین و مردمش هدف حملات راکتی قرار دارند، دست روی دست بگذارد.

کلینتون درنخستین سفر به خاورمیانه به عنوان وزیر امور خارجه آمریکا با شیمون پرز رییس جمهوری و تزیپی لیونی وزیر امور خارجه اسراییل ملاقات کرد.

لیونی در یک کنفرانس خبری درباره تهدید ایران بحث کرد و گفت او می فهمد هدف هر دو کشور این است که تهران را از دست یابی به تسلیحات اتمی باز دارند. لیونی ایدئولوژی ایران را بر خلاف مساله بین اسراییل و سرزمین های فلسطینی که به گفته او می تواند حل شود، یک مشکل «لاینحل» نامید.

روز چهارشنبه، هیلاری کلینتون به عنوان بخشی از کوشش برای احیای روند صلح خاورمیانه، به منظور دیداری با رهبران فلسططینی به کرانه غربی خواهد رفت.

XS
SM
MD
LG