لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۵۷

برای مطالعه بيشتر...


سازمانها و تشکلهای زیادی وجود دارند که جهت آشنایی بیشتر شما برای مصرف بهینه در راستای حفاظت از محیط زیست راهکارهای عملی ارايه میدهند. از اين ميان میتوان به سایت پاندا اشاره کرد:
http://www.panda.org/how_you_can_help/greenliving/

بسیاری از نکات مطرح شده در اين سايت و ساير سايت ها ساده است، و به مصرف کنندگان رهنمود می دهد چه عاداتی را در پيش گيرند تا انرژی کمتری مصرف شده و در نهایت از گرمایش زمین کاسته شود. مثلا تلویزیون و وسایل صوتی خود را در هنگامیکه کار نمیکنند خاموش کنیم. «آن چراغ قرمز کوچک روشن بروی این دستگاه ها به این معنی است که این وسایل در حال مصرف انرژی هستند.»
در عین حال سایت سوپرمستر تی وی نیز شامل اطلاعات ازرشمندی در مورد نقش انسان در گرمایش زمین است:
http://suprememastertv.com/bbs/board.php?bo_table=sos_per&wr_id=26

مقاله زیر نیز تحت عنوان «۱۰ نکته که با انجام آنها به نجات زمین کمک میکنید» از سایت «چی چگونه کار میکند»:
http://science.howstuffworks.com/save-earth-top-ten.htm

برای مثال:
از اتوموبیل خود کمتر استفاده کنید. اگر میزان استفاده خود را از اتومبیل به میزان ۲ روز در هفته کاهش دهید، تا ۸۰۰ کیلو در سال کمتر آلودگی تولید خواهید کرد. سعی کنید تا حد امکان در یک سفر تمام کارهای خود را انجام دهید. مثل خرید، سر زدن به اداره پست و خشک شویی را در یک سفر هم میشود انجام داد.

برای استفاده بهینه از آب:
۱-در هنگام مسواک زدن، شیر آب را ببندید.
۲-از آبی که برای شستن سبزیجات استفاده میکنید برای آبیاری گلها استفاده کنید.

سایت زیر نیز به تفصیل به آنچه هر شهروند میتواند انجام دهد تا به روند کاهش گرمايش زمين کمک کند، میپردازد:
http://environment.about.com/od/globalwarming/tp/globalwarmtips.htm

به عنوان نمونه در ین سایت گفته می شود که چگونه میتوان با استفاده از اجناس قابل بازیافت و تولید کمتر زباله، به روند کاهش گرمايش زمين کمک کرد. بسته بندی کمتر از نظر اقتصادی نیز مقرون بصرفه تر است و خود میتواند به تولید کمتر زباله کمک کند. همچنین تا میتوانید کاغذ، شیشه و پلاستیک خود را بازیافت کنید. اگر در سر کار یا محل زندگی شما برنامه بازیافت وجود ندارد، برای راه اندازی آن به مقامات شهرداری و یا اداره خود نامه بنویسید . فراموش نکنید، اگر شما بتوانید تا نیمی از زباله خود را بازیافت کنید، تا ۱۲۰۰ کیلو در سال از مقدار دی اکسید کربن پخش شده در طبیعت خواهید کاست.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG