لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۷

گزیده روزنامه های دوشنبه ١۲ اسفند در ايران


دولت از ارائه آمارهای واقعی اجتناب می‌كند

روزنامه آفتاب يزد به انتشار سخنان اخير مـهـدی كـروبـی، كـانـديـدای انتخابات رياست جـمـهــوری دهم در بين دانشجويان پرداخته است. به نوشته اين روزنامه، مهدی کروبی که بـه دعـوت انـجـمـن اسـلامـی دانشجويان دانشگاه منابع طبيعی گرگان به آن دانشگاهرفته بود، طی يک سخنرانی اعلام کرد تنها راه برون رفت از شرايط كنونی كشور را «تغيير گسترده در قوه اجرايی كشور» دانسته است. به گفته «دبير كل حزب اعتماد ‌ملی» ارائه ريزبرنامه های اقتصادی نياز به آمار اطلاعات ريز دقيق دارد در حالی كه دولت ‌كنونی از ارائه آمار واقعی اجتناب می كند.

آزادی دو ايرانی در عراق

روزنامه اعتماد از آزادی «دو ديپلمات» ايرانی در اربيل در «يکی دو روز آينده» خبر می دهد. اعتماد اين خبر را به نقل از «قائم مقام وزير امور خارجه عراق» می نويسد. به گفته «نبيل العباوی،» اين دو نفر تا يکی دو روز ديگر از سوی نيروی های امريکا به مقامات عراقی تحويل داده خواهند شد و سريعاً مقدمات آزادی و بازگشت آنها به ايران فراهم خواهد شد.

يک خود کشی ديگر در اماکن عمومی تهران

روزنامه جمهوری اسلامی از مرگ دختری ۱۵ ساله در يک ايستگاه مترو در تهران خبر داد. به نوشته اين روزنامه، اين حادثه عصر روز شنبه رخ داده است. جمهوری اسلامی می نويسد «مسافران متروی ايستگاه نواب مشاهده كردند كه دخترینوجوان لحظاتی قبل از ورود قطار به ايستگاه به داخل دالان محل عبور ريل رفت و همانجا ايستاد. چند مسافر تلاشكردند كه دست دختر را گرفته و او را از دالان خارج كنند اما اين دختر تسليم نشد و ناگهان لحظاتی بعد قطار وارد ايستگاه شد و اين دختر در كمال ناباوری بين قطار و سكوی كنار ريل به طرز فجيعی جان باخت.»


بازداشت يک خبرنگار ايرانی- آمريکايی جديد در ايران

روزنامه قدس به خبر بازداشت يک خبرنگار ايرانی-آمريکايی جديد در تهران پرداخته و می نويسد دو روز پيش برخی روزنامه های داخلی از بازداشت يک خبرنگار ايرانی - آمريکايی جديد در تهران خبر دادند. به نوشته قدس، بر اساس اخبار منابع بين المللی، اکنون نام و هويت وی فاش شده است. اين خبرنگار بازداشت شده، «رکسانا صابری» است که با شبکه های «بی بی سی» و «ان پی آر»همکاری می کرده است. وی پدری ايرانی و مادری ژاپنی دارد و خود در آمريکا متولد شده است. رکسانا صابری حدود ۶ سال است که در ايران زندگی می کند.

XS
SM
MD
LG