لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۰

گزارش اجتماعی: آمریکاییان بیشتری درخارج از محل کار به کار می پردازند


حدود ۳۰ میلیون از آمریکاییان که حدود ۱/۵ نیروی کاری آمریکا به شمارمی رود بیشتر وقت خود را در خارج از دفتر یا کارخانه می گذزانند. این گروه شامل افرادی هستند که از منزل خود یک روز یا بیشتر در هفته کار می کنند. همچنین گروهی که تعداد آنها رو به افزونی است و از محلی که فضای سوم خوانده می شود، کار می کنند.

احتمالا یا خود آنها و یا تصاویری از آنها را دیده اید: جوانانی که بیشتر با کامپیوترهای لپ تاپ خود در یک قهوه فروشی یا کتابخانه و یا گوشه ای از یک رستوران که محل رایج و مرسوم کار نیست، مشغول کار هستند.

روزنامه USA Today که در سراسر آمریکا منتشر می شود این افراد را که از فضای سوم استفاده می کنند یک لشکر بیرحم نامیده است. آنها برای بهترین میز و محلی که کامپیوتر خود را به برق وصل کنند تقلا می کنند و تا نیمه روز با یک گوشی بر گوش و انگشتانی که پیوسته تایپ می کنند، به راحتی کار می کنند. آنها هر روز جای ثابت خود را می خواهند و گاهی جای خود را با کسانی نظیر خود تقسیم می کنند.

مدیر یکی از این قهوه فروشی ها می گوید بین آنها یک تفاهم ضمنی وجود دارد، آنها هر ساعت یک قهوه، ساندویچ، چای یا چیزی از این قبیل می خرند و هنگام شلوغی، میزهای خود را با دیگر مشتریان تقسیم می کنند.

این افراد مستقل، نویسنده های پاره وقت، طراحان، مشاوران و کسانی هستند که در یک شرکت و پشت میز کار نیستند. اما چرا آنها در منزل کار نمی کنند؟

کسانی که از فضای سوم استفاده می کنند می گویند خانه پر از چیزهایی است که حواس آنها را پرت می کند. آنها این نظم و ترتیب را که از خانه برای کار بیرون بروند، فضا و مصاحبت افرادی نظیر خود و حتی قهوه ای را که به صورت حرفه ای درست می شود، دوست دارند.

یکی از افرادی که از فضای سوم برای کار استفاده می کند به روزنامه USA Today می گوید در خانه تنها و منزوی هستم. این فضا جانشین فضای محیط کار با همکاران است.

نفوذ این بخش از افراد یکی از دلایلی است که در سیاتل، واشنگتن، ممفیس، تنسی سرمایه گذاری های میلیون دلاری برای نوسازی کتابخانه ها کرده اند. یکی از مقامات می گوید کتابخانه ها دیگر جایی نسیت که افراد برای سوال یا گرفتن یک کتاب به آن مراجعه کنند و سپس از کتابخانه خارج شوند. آنها برای کار به آنجا می روند و احتیاج به وسایل و فضای لازم دارند که بتوانند کار خود را انجام دهند یعنی فضای سوم.

XS
SM
MD
LG