لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۳

آمریکا از کمک های انساندوستانه به ساکنان غزه حمایت می کند


آمریکا از کمک های انساندوستانه به ساکنان غزه حمایت می کند
آمریکا از کمک های انساندوستانه به ساکنان غزه حمایت می کند
<!-- IMAGE -->

در دوره های مناقشات مسلحانه، این غیر نظامیان و شهروندان عادی هستند که بیش از همه رنج می برند. این واقعیت در هیچ کجا بیشتر از نوار غزه صادق نیست، باریکه ای با مساحت ۳٦۰کیلومتر مربع و جمعیتی که اندکی از یک میلیون و پانصد هزار هزار نفر کمتر است. کنترل آنرا حماس در دست دارد، تشکیلاتی که ایالات متحده امریکا آنرا یک گروه تروریستی می شناسد. در جنگ بین حماس و اسراییل که پس از شدت گرفتن حملات راکتی ستیزه گران از غزه بداخل جنوب اسراییل آغاز شد، غیر نظامیان بهای سنگینی پرداختند.

پس از ۲۲روز جنگ، شمار تلفات شهروندان از ۱۳۰۰کشته و حدود پنج هزار زخمی فراتر رفت. حدود ۲۱هزار باب خانه منهدم شدند. و بر تلفات انسانی ، در حالی که مرزهای نوار غزه همچنان عملا بسته است و آتش بس هنوز قطعی نشده است، افزوده می شود.

در کوشش برای جمع آوری پول بمنظور بازسازی غزه، مصر روز دوم مارس میزبانی یک کنفرانس بین المللی از اعانه دهندگان را در شرم الشیخ برعهده خواهد داشت. در کنفرانس ، که ایالات متحده از آن حمایت می کند، تمام اعانه دهندگان حضور خواهند داشت ، هدف این است که امکانات لازم برای بهبود وضع غزه و تقویت اقتصاد فلسطینی فراهم شود. ایالات متحده امریکا ، که هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه نمایندگی آنرا در کنفرانس بر عهده خواهد داشت، تمام اعضای جامعه بین المللی را تشویق می کند حمایت مشابهی از ابتکار مصر نشان دهند.

امریکا ، کنفرانس دوم مارس را فرصتی می بیند که در آن ، همراه با دیگر اعانه دهندگان و سازمان های بین المللی ، به نیازها و رنج های انسانی در غزه بی درنگ توجه شود و از طرح تشکیلات خود گردان فلسطینی برای بازسازی غزه بعنوان بخشی از یک کشور آینده فلسطینی حمایت می کند. ما از رهبری مصر در تحکیم آتش بس در غزه استقبال می کنیم و امیدوار هستیم شرایط محلی به اعضای جامعه بین المللی اجازه دهد کمک هایی در سطوح قابل ملاحظه برای مردم غزه فراهم آورند.

از زمان آغاز هجوم ۲۲روزه در ۲٧دسامبر سال پیش، ایالات متحده نزیدک به ٦۰میلیون دلار کمک اضطرای برای فلسطینیان در غزه تامین کرده است. و برای کمک های بسیار بیشتر آماده است.

XS
SM
MD
LG