لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۵۲

ایران: بهاییان تحت نفوذ صد در صد «صهیونیست ها» هستند


قربانعلی دری نجف آبادی، دادستان کل کشور، روز جمعه انتقادهای بین المللی در خصوص بازداشت و محاکمه رهبران بهایی را مردود شمرد و گفت تهران اجازه مداخله در امور داخلی را به کسی نمی دهد.

وی افزود بهاییان در ایران بیش از دیگران از امکانات کشور استفاده کرده اند و با فعالیت های اقتصادی گسترده و سودآور، دست به تبانی زده و از طریق یک کشور ثالث با اسراییل در ارتباط هستند.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، نجف آبادی ادعا کرد بهاییان تحت نفوذ صد در صد «صهیونیست ها» هستند.

این اظهارات در حالی است که هفت رهبر جامعه بهایی ایران از هشت ماه پیش در بازداشت هستند و مقامات قوه قضاییه اعلام کرده اند این افراد به زودی در دادگاه «انقلاب» محاکمه می شوند. دادستان کل کشور گفت بهاییان همه اتهام های خود را پذیرفته اند. اتهام ها شامل تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی، جاسوسی برای اسراییل و توهین به مقدسات دین اسلام عنوان شده است.

بهاییان در ایران از داشتن شغل دولتی و تحصیل در دانشگاه منع شده اند و فعالیت های مذهبی آنان به شدت محدود شده و زیر کنترل دستگاه های امنیتی است.

نهادهای عالی بهاییان در اروپا و آمریکا می گویند نگران آن هستند که برخورد با بهاییان مانند دهه شصت خورشیدی شدت بگیرد. در آن دهه بهاییان بسیاری روانه زندان شده و برخی از آنان اعدام شدند.

XS
SM
MD
LG