لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۵

اوباما: از تمام عناصر قدرت برای بازداشتن ایران از دسترسی به تسلیحات اتمی استفاده می کنیم


پرزیدنت باراک اوباما آینده عراق را به آینده خاورمیانه گسترده تر ارتباط داده است و می گوید او «درگیری و مشارکت اصولی و پویای» واشنگتن با ایران و سوریه را در این آینده می گنجاند.

آقای اوباما روز جمعه در سخنانی در جمع تکاوران دریایی در کارولینای شمالی گفت ایالات متحده دیگر نمی تواند در انزوا با چالش های منطقه ای برخورد کند و اظهار داشت واشنگتن باید «رویکردی هوشمندانه تر، پویاتر و فراگیرتر» برگزیند.

پرزیدنت اوباما گفت ایالات متحده در حالی که می خواهد به ایران تهران نزدیک شود، استراتژی لازم را برای استفاده از تمام عناصر قدرت خود به منظور بازداشتن ایران از دست یابی به تسلیحات اتمی تدوین می کند.

آقای اوباما همچنین گفت ایالات متحده توجه خود را بار دیگر متوجه افغانستان و پاکستان خواهد ساخت و برقراری صلح پایدار بین اسراییل وجهان عرب را فعالانه جستجو می کند.

آقا اوباما برای اثبات تعهد خود، جرج میچل، دنیس راس، و ریچارد هالبروک را بعنوان فرستادگان ویژه آمریکا در منطقه منصوب کرده است.

او همچنین اعلام کرد قصد دارد کریستوفر هیل دیپلمات قدیمی را بعنوان سفیر آمریکا به بغداد بفرستد.

پرزیدنت اوباما گفت همه – دوستان و دشمنان – باید بدانند که پایان جنگ عراق عصر تازه ای برای رهبری و مشارکت آمریکا در خاورمیانه آغاز خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG