لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۹

رییس جمهوری آمریکا لایحه بودجه ۳ تریلیون دلاری کشور را به کنگره فرستاد


پرزیدنت باراک اوباما می گوید نخستین بودجه پیشنهادی او، که هزینه ها را بیش از ۳ تریلیون دلار پیش بینی می کند، به فوری ترین نیازهای کشور توجه دارد.

آقای اوباما یک کسری یک تریلیون و ۷۵۰ میلیارد دلاری را برای بودجه سال ۲۰۰۹، که روز پنجشنبه به کنگره فرستاده شد، پیش بینی می کند.

رییس جمهوری، در جریان رویدادی در کاخ سفید گفت برنامه او با گنجاندن هزینه های جنگ در عراق و افغانستان در بودجه، که برای نخستین بار صورت می گیرد ، مبالغی را که خرج می شود روشن می سازد.

آقای اوباما گفت او یک کسری بودجه یک تریلیون دلاری از دولت بوش به ارث برده است و دولت فعلی نخست باید به آنچه برای پبشبرد کشور نیاز است تمرکز کند.

بودجه سال ۲۰۱۰ آقای اوباما از جمله شامل ۲۵۰ میلیارد دلار اضافی برای تقویت سیستم مالی آمریکا است، علی رغم این که از اواخر سال پیش تا کنون بیش از ۷۰۰ میلیارد دلار دریافت کرده است. رییس جمهوری همچنین می خواهد ۶۳۴ میلیارد دلار به اصلاح سیستم مراقبت های بهداشتی و توسعه سیستمی که در آن بیش از ۴۰ میلیون آمریکائی بیمه نیستند، اختصاص داده شود.

دولت میلیاردها دلار در آمد جدید پیشنهاد می کند، از جمله افزایش مالیات آمریکاییانی که در سال بیش از ۲۵۰ هزار دلار درآمد دارند، و منقضی ساختن کاهش های مالیاتی که پرزیدنت بوش پبشنها د کرد تا سال ۲۰۱۰.

آقای بوش همچنین می خواهد با قطع بارانه ها به کشاورزان ثروتمند و بازرگانی های متمرکز بر کشاوزری پول صرفه جویی کند. افزودن بر این، او می خواهد هزینه های جنگ در عراق و افغانستان از ۱۳۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۰، به سالانه ۵۰ میلیادر دلار در چند سال آینده کاهش داده شود.

XS
SM
MD
LG