لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۸

گزارش: کلینت ایست وود جایزه افتخاری نخل طلایی فستیوال کان از آن خود کرد


این جایزه به مناسبت سال ها بازیگری و کارگردانی هنرمندانه و استثنایی کلینت ایست وود در مراسم ویژه ای در پاریس به او اهدا شد. فستویال فیلم کان در ماه می برگزار می شود.

کلینت ایست وود روز ۴ شنبه در پاریس جایزه ویژه نخل طلایی را دریافت کرد.

این هنرمند نامدار آمریکایی که برای معرفی فیلم جدید خود به نام «گرن تورینو» در پاریس به سر می برد در مراسم ویژه ای که به افتخار او برگزار شده بود شرکت و جایزه افتخاری نخل طلایی را از رییس و فرستاده ویژه فستیوال کان در یافت کرد.

جایزه افتخاری نخل طلایی در گذشته فقط به اینگمار برگمن کارگردان برجسته سوئدی تعلق گرفته بود و اهدای آن به کلینت ایستوود نشان از هنر او و احترام جامعه هنرمندان به این هنرپیشه و کارگردان نامدار دارد.

در مراسم اهدا جایزه نخل طلایی به کلینت ایستوود که در حضور همسر و دو دختر او صورت گرفت ژیل ژاکوب رییس فستیوال کان و تیری فرمو نماینده ویژه فستیوال حضور داشتند.

ژیل ژاکوب نقش طولانی و به جاماندنی کلینت ایستوود در صنعت فیلم سازی را ستود و گفت به استعداد این استاد و هنرمند برجسته که در اوج هنر فیلم سازی قرار دارد درود می فرستد.

کلینت ایستوود بدنبال دریافت جایزه ، از رییس فستیوال کان و اعضاء هیئت فستیوال سپاسگزاری کرد و از ارتباط نزدیک و طولانی خود با فرانسه گفت:

"باید بگویم که من همیشه در اینجا مورد قدردانی قرار گرفته ام. فیلم سازان فرانسوی همواره من را مورد حمایت قرار داده اند. هنگامی که در سال ۱۹۷۰ یعنی سی و نه سال پیش من اولین فیلم خود را کارگردانی کردم منتقدان و فیلم سازان فرانسوی مرا تشویق کردند و این در حالی بود که در کشور خودم مردم چندان به این مساله خوش بین نبودند و می گفتند ما حتی مطمئن نیستیم که از او به عنوان یک هنرپیشه خوشمان می آید چه برسد به عنوان یک کارگردان."

کلینت ایستوود باقدردانی از پشتیبانی همسر و فرزندانش به علاقه عمیق خود به فرانسه اشاره کرد و افزود:

"من فرانسه رادوست دارم و حس می کنم کشور دیگر من است , بسیار خوشحالم که در این جا هستم."

فیلم «رود اسرار آمیز» کلینت ایست وود در سال ۲۰۰۳ نیز جایزه فستیوال کان را ربود.

کلینت ایستوود که در سانفرانسیسکو به دنیا آمده است و کار خود را در سینما با بازی در فیلم های ماجرایی و وسترن آغاز کرد به هنرپیشه ای توانا و تهیه کننده و کارگردانی استثنایی مبدل شد و تاکنون ۵ جایزه اسکار را از آن خود کرده است.

XS
SM
MD
LG