لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۶

سخنان پرزیدنت اوباما با استقبال اکثر آمریکاییان روبرو شد


در آمریکا، نظرسنجی ها حاکی است که اکثر آمریکاییان از نطق پرزیدنت باراک اوباما در اجلاس مشترک کنگره استقبال کردند.

او سه شنبه شب گفت اقتصاد گرفتار آمریکا بهبود خواهد یافت و نیرومندتر از گذشته، سر بلند خواهد کرد.

آقای اوباما گفت سالها بی مسئولیتی، بی تصمیمی، و تفکر کوتاه مدت بزرگترین اقتصاد جهان را به روزی رسانده است که «باید حساب پس بدهد.»

او برنامه عظیم محرک اقتصادی را که هفته پیش امضا کرد، نخستین گام به سوی بهبود وضع نامید. اما بر نیاز به اقدام بیشتر در مراقبت های بهداشتی، انرژی و آموزش تاکید گذاشت.

نظرسنجی هایی که بی درنگ پس از سخنرانی آقای اوباما انجام گرفت، نشان می دهد برنامه های او با تایید گسترده تماشاگران روبرو شد. سه چهارم کسانی که شبکه تلویزیوین سی بی اس نظر شان را جویا شد گفتند برنامه های رییس جمهوری اقتصاد را بهتر خواهد کرد. نظر سنجی های سی ان ان نشان داد فقط ۵۵ درصد پرسش شوندگان گمان می کنند آقای اوباما قادر خواهد بود تمام هدف هایش را عملی کند.

در مورد سیاست خارجی، آقای اوباما در سخنرانی خود به سیاست خارجی آمریکا نیز پرداخت و از جمله گفت دولت او سیاست های خود را در افغانستان و عراق بازنگری می کند، و به زودی «راهی برای پیشرفت در عراق که کشور را به مردم آن بسپارد و مسئولانه به این جنگ پایان دهد،» اعلام خواهد کرد.

آقای اوباما بر اهمیت دیپلماسی تاکید گذاشت و بار دیگر تصمیم خود را به بستن بازداشتگاه نظامی در خلیج گوانتانامو یادآور شد.

XS
SM
MD
LG