لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۱

چند خبر کوتاه از گوشه و کنار ایران


به گزارش روزنامه اعتماد، علی نظری، سردبير سابق هفته نامه ارزش و نماينده مردم اراک در مجلس ششم از بيستم بهمن ماه توسط پليس امنيت بازداشت شده است. بر اساس این گزارش، وی در بند ۲۰۹ زندان اوين و تحت نظر وزارت اطلاعات به سر می برد. اتهام این نماینده پیشین مجلس، هنوز، اعلام نشده است.

*****


اکبر پیرهادی، عضو سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی بازداشت شد. به گفته نزدیکان اکبر پیرهادی، وی پس از آنکه پنجشنبه شب گذشته به خانه بازنگشت، با پیگیری خانواده و دوستان، روشن شد که در مقر پلیس امنیت گیشا به سر می‌برد. یکی از اعضای سندیکای شرکت واحد در این زمینه گفت ما برای افزایش دستمزدها و بهبود وضع معیشتی کارگران در حال جمع آوری امضا در پایانه های اتوبوسرانی بودیم و احتمال می‌دهیم که وی در حال جمع آوری امضا، تحت نظر بوده و زمانی که از پایانه بیرون می آمده، او را بازداشت کرده اند.

*****


بعد از ظهر روز یکشنبه، یک دانشجوی اخراجی دانشکده هنر دانشگاه تهران، خود را در این دانشگاه به آتش کشید. یکی از دانشجویان دانشگاه تهران، تلفنی به صدای آمریکا گفت این دانشجو که اهل کنگاور کرمانشاه است، به دلیل مشکلات خود در داخل و بیرون از دانشگاه و عدم رسیدگی به خواسته هایش، پس از آن‌ که یک شیشه الکل صنعتی را روی خود خالی کرد، در مقابل کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران خود را به آتش کشید. به گفته وی، این دانشجو در بیمارستان لقمان بستری شده است.

*****


علی کريمی، دبير اجرایی خانه کارگر استان قزوين گفت کارگران چينی بهداشتی مينا از یک هفته پیش پس از مواجه شدن با حکم اخراج و تعطيلی کارخانه، مقابل کارخانه اقدام به تجمع کرده اند. به گفته وی، با توجه به مشکلات بسياری که دراين واحد به وجود آمده است هيچ اقدامی ازسوی مسوولان به عمل نيامده است و ۳۰۰ کارگر این واحد در نگرانی به سر می برند.

XS
SM
MD
LG