لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۴۱

خبرهای کوتاه از داخل ایران


فریدون همتی، معاون «حقوقی، امور مجلس و تفریغ بودجه» دیوان محاسبات کشور، در خصوص گم شدن بیش از یک میلیارد دلار مازاد درآمد نفتی، در گفتگو با شبکه تلویزیونی «پرس تی وی» گفت اسناد مورد نظر تاکنون از سوی بانک مرکزی واصل نشده است. وی تصریح کرد چنانچه مدارک و اسناد مرتبط با مبلغ مورد اختلاف مازاد درآمد نفتی از سوی این بانک ارائه شود و مورد تایید حساب رسان قرار گیرد، دیوان محاسبات آمادگی دارد اظهار نظر جدید خود در این ارتباط را اعلام کند. معاون «حقوقی، امور مجلس و تفریغ بودجه» دیوان محاسبات تاکید کرد دیوان محاسبات مدعی است که یک میلیارد و ۵۸ میلیون دلار مازاد درآمد نفتی بر اساس مستندات موجود به صندوق ذخیره ارزی واریز نشده است. اما از سوی دیگر، محمود احمدی نژاد نقش دولت در این موضوع را تکذیب کرده است. فریدون همتی در همین رابطه گفته است آقای احمدی نژاد بر اساس اطلاعات نادرستی که در اختیارش قرار داده اند اظهار نظر کرده است.

*****


یک عضو كميسيون امنيت و سياست خارجی مجلس با تاکيد بر اينکه ما در پيشبرد برنامه هسته‌ای نبايد منتظر معادلات سياسی احتمالی باشيم، گفت فناوری هسته ای جمهوری اسلامی هيچ ابهامی ندارد و آنچه اتفاق افتاده تلاش در جهت ابهام‌سازی‌های مصنوعی است. حشمت الله فلاحت پيشه، نماينده اسلام آباد غرب گفت در كل رابطه ما با آژانس رابطه خوبی بود منتهی اين آژانس بود كه به وظايف خود عمل نكرد. وی افزود بعيد می‌دانم هر فرد ديگری كه به جای البرادعی بنشيند تحت تاثير فشارهای سياسی غرب نباشد.

*****


دفتر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان پلمب شد. به گزارش سایت بامداد خبر، این پلمپ در پی آن صورت می گیرد که، دانشجویان این انجمن به توهین به مقدسات متهم شدند. به گزارش منابع دانشجویی، پلمپ دفاتر انجمن ها و تشکل های دانشجویی منتقد دولت به شکل فزاینده ای گسترش یافته است و دولت جمهوری اسلامی در صدد است با بستن دفتر این تشکل ها مانع فعالیت آنها شود.

*****

هیات مدیره و مدیر عامل صندوق بازنشستگی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، به دلیل زیان ۵۰ میلیارد تومانی این صندوق برکنار شدند. به گزارش خبرنگار «آینده»، صندوق بازنشستگی هما، که با دریافت بخشی از حقوق کارمندان هواپیمایی جمهوری اسلامی مسئول پرداخت حقوق بازنشستگان این شرکت از طریق سرمایه گذاری های مالی است، به دلیل اشتباه در سرمایه گذاری با زیان ۵۰ میلیارد تومانی مواجه شده است.

*****


محبوبه علنقیان، همسر حشمت الله طبرزدی، دبیر کل جبهه دموکراتیک ایران، از سوی فردی که مدعی است از وزارت اطلاعات تماس می گیرد، به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات احضار شد. دفتر روابط عمومی جبهه دمکراتیک در اطلاعیه ای نوشت، از آنجایی که خانم محبوبه علنقیان در هیچ فعالیت سیاسی شرکت نکرده است احضار شدن وی به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات، توطئه چینی دستگاه علیه حشمت الله طبرزدی تلقی می شود. حشمت الله طبرزدی نزدیک هشت سال به خاطر فعالیت های سیاسی اش در زندان به سر برده است. وی اخیرا اعلام کرد به زودی ائتلافی گسترده از نیروهای سکولار و دموکراسی خواه در ایران اعلام موجودیت خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG