لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۶

گزارش: دانشجویان دو دانشگاه لس آنجلس برای جمع آوری اعانه ساعت ها رقصیدند


شنبه و یکشنبه این هفته بیش از ۲۰۰۰ تن از دانشجویان دو دانشگاه لس آنجلس و دانشگاه ایالتی کالیفرنیا به جای درس خواندن، دو شب متوالی را اختصاص به یک ماراتون رقص برای کمک به سازمان های خیریه دادند و به این منظور ساعت ها بدون لحظه ای استراحت به رقصیدن پرداختند.

این دو مراسم در دو دانشگاه مختلف شهر لس آنجلس توانست زمینه ساز جمع آوری صد ها هزار دلار به نفع دو بنیاد نیکوکاری باشد. یک ماراتون رقص توسط دانشجویان دانشگاه لس آنجلس به نفع بنیاد خیریه الیزابت گلیزر برگزار شد و یک ماراتون جداگانه نیز در محوطه دانشگاه ایالتی کالیفرنیا ( یو اس سی) به نفع سازمان همبستگی معجزه برای بچه ها.

در هشتمین سال برگزاری ماراتون رقص دانشجویان دانشگاه لس آنجلس که بزرگ ترین سازماندهی دانشجویی برای خدمات بشردوستانه در غرب آمریکا محسوب می شود بیش از ۷۲۶ حمایت کننده و ۱۲۵۰ شرکت کننده به مدت ۲۶ ساعت متوالی و بدون استراحت به رقص پرداختند. دانشگاه ایالتی کالیفرنیا نیز که از دو سال پیش به پیروی از دانشگاه لس آنجلس برنامه مشابهی را برگزار می کند توانست در طول شب بیش از ۲۰۰ دانشجو را به مدت ۱۴ ساعت تشویق به رقصیدن کند.

ماراتون رقص که سمبلی از دوران رکود اقتصادی آمریکا در اوائل قرن بیستم به شمار می رود در فیلمی به نام « آن ها به اسب ها شلیک می کنند» با شرکت جین فاندا به نمایش گذاشته شد. مشخص است که ایده تحمل ساعات طولانی رقص که در آن دوران برای به دست آوردن لقمه نانی انجام می شد هم اکنون مفهوم تازه ای در صحنه خدمات انساندوستی پیدا کرده است

.

دانشجویان در کالج ها و دانشگاه های مختلف در سراسر ایالات متحده در سال های اخیر توانسته اند از طریق ماراتون رقص میلیون ها دلار برای کمک به نیازمندی های گوناگون از ساختمان بیمارستان های کودکان گرفته تا پژوهش برای یافتن درمان بیماری ایدز و مقابله با سرطان جمع آوری کنند.

برای مثال دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا توانسته است با استفاده از ماراتون رقص در ۳۵ سال گذشته بیش از ۶۰ میلیون دلار برای کمک به سازمان های خیریه جمع آوری کند.

بیش از ۸۰ کالج و دانشگاه دیگر نیز به پیروی از این دانشگاه ، دانشجویان خود را تشویق کرده اند تا از طریق حرکات رقص و پایکوبی دست به جمع آوری اعانه بزنند.

از سال ۲۰۰۲ تا کنون در دانشگاه لس آنجلس، ماراتون رقص دانشجویان یکی از پرطرفدارترین برنامه هایی است که هرسال تعداد دانشجویان بیشتری برای شرکت در آن به رقابت می پردازند.

سه عامل اصلی که این دانشجویان جوان را برای شرکت در ماراتون رقص بر می انگیزد عبارت اند از: تفریح، ورزش سالم و خوراکی های لذیذ. هم چنین این رقصندگان در دانشگاه لس آنجلس به طور مداوم از طریق برنامه هایی که در این دانشگاه ارائه می شود، از جمله سخنرانی توسط هنرمندان، تشویق به شنیدن موسیقی و شرکت در برنامه های هفتگی رقص با حضور افرادی چون شرکت کنندگان در برنامه تلویزیونی رقص با ستارگان می شوند.

دانشجویان پیش از رقصیدن غذایی لذیذ و مناسبت می خورند و ضمن رقص برای ساعات طولانی نیز دائما از طریق گرفتن قطعات زینتی هیجان انگیزی که به خود آویزان می کنند و آب نبات و شکلات تشویق می شوند تا به رقص ادامه دهند.

هم چنین نوشیدنی هایی مثل آب ویتامین و رد بول که نوشیدنی غیر الکلی و هیجان آوری است توسط صدها تشویق کننده کنار پیست رقص به دست رقصندگان داده می شود.

درحدود ساعت ۱۱ صبح تنها مشوق دانشجویان رقصنده، نزدیک شدن ساعت اتمام ماراتون است.

نها بازاج یکی از این رقصندگان جوان می گوید: « بین ساعت سه تا شش صبح بدترین موقع رقص است. از این ساعت که بگذرید همه چیز دوباره آسان می شود. برای این که دردی احساس نکنید باید بی وقفه به حرکات رقص خود ادامه بدهید

با این حال شصت دقیقه آخر ماراتون از همه سخت تر است؛ هنگامی که بچه های دانشجو آخرین ذرات وجود خود را مصرف می کنند تا در روی زمین رقص باقی بمانند.

وقتی در ساعت یک بعداز ظهر روز یکشنبه زنگ اتمام ماراتون رقص زده شد بیش از ۲۰۰۰ دانشجوی دانشگاه لس آنجلس در کنار هم روی زمین نشستند و کمیته برگزاری با افتخار اعلام کرد که آن ها توانسته اند بیش از ۳۶۲ هزار دلار جمع آوری کنند.

XS
SM
MD
LG