لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۶

گزارش هنری: دیدار بچه های فیلم زاغه نشین میلیونر از میکی ماوس در دیسنی لند


بچه های زاغه نشین شهر مومبای (بمبئی)، یا ستارگان فیلم زاغه نشین میلیونر که امسال توانست ۸ جایزه اسکار را از آن خود سازد هفته پرهیجانی را در هالیوود گذراندند و نه تنها عکس دستجمعی آن ها در روز یکشنبه و در مراسم جوایز اسکار به عنوان تاثیرانگیزترین منظره جوایز اسکار در سراسر جهان به چاپ رسید بلکه این کودکان توانستند در سفر خود به جنوب کالیفرنیا از دیسنی لند و میکی ماوس هم دیدن کنند.

برخی از بازیگران کم سن و سال فیلم زاغه نشین میلیونر که از میان جمعیت فقیری که در حلبی آبادهای شهر مومبای در هندوستان برای بازی در نقش کودکی سه قهرمان اصلی فیلم انتخاب شده بودند، در طول سفر چهار روزه خود به لس آنجلس بیش از هر ستاره معروف دیگری مورد توجه و تحت تعقیب عکاسان پاپاراتزی بودند که یک لحظه آن ها را تنها نگذاشتند.

این بچه ها توانستند با ابرستاره های معروف هالیوود از جمله آنجلینا جولی و برد پیت ملاقات کنند و در کتابچه های کوچک خود به جمع کردن امضای این ستارگان هالیوود بپردازند.

یکشنبه شب پس از آن که فیلم زاغه نشین میلیونر به عنوان بهترین فیلم سال معرفی شد، تهیه کننده فیلم از بچه ها نیز دعوت کرد که بر روی صحنه اسکار به او بپیوندند تا آن ها نیز بتوانند در این پیروزی بی سابقه سهیم باشند.

بچه های زاغه نشین مومبای پس از پایان مراسم اهدای جوایز اسکار به همراه کارگردان فیلم دنی بویل و دیگر دست اندرکاران تهیه و پخش این فیلم به میهمانی های مختلف اسکار که در نقاط مختلف شهر بر پا بود رفتند و تمام شب را به جشن و پایکوبی پرداختند.

اما بهترین اوقات برای این بچه ها هنگامی بود که توانستند به پارک تفریحی دیسنی لند رفته و در آنجا با میکی ماوس ملاقات کنند.

این چنین بود که تانای هرمان شدا، تنوی گانش لونکار، آشوتوش لوبو گاجی والان، روبیانا علی، آژارودین محمد اسماعیل شیخ و آیوش مایش خده کار توانستند ابتدا در روز جمعه گذشته به استودیوی یونیورسال محلی که طرز ساختن فیلم های هالیوود را به نمایش می گذارد بروند و از نزدیک طرز ساختن برخی از فیلم های معروف از جمله ای تی و جاز را تماشا کنند.

روز دوشنبه صبح پس از برنامه اسکار این شش کودک خردسال اهل مومبای به دیسنی لند رفتند و در آن جا توانستند با ستارگان این پارک تفریحی، میکی ماوس و همسر او مینی ماوس ملاقات کنند.

در یک عکس دستجمعی یادگاری که بچه های میلیونر زاغه نشین با میکی ماوس گرفتند، این موش معروف در میان بچه ها ایستاد و با مهربانی آن ها را در آغوش گرفت.

روز سه شنبه بچه های فیلم زاغه نشین میلیونر به هندوستان و شهر مومبای بازخواهند گشت. جایی که قرار است پیروزی بزرگ فیلم زاغه نشین میلیونر در مراسم اهدای جوایز اسکار توسط مردم هندوستان نیز جشن گرفته شود.

بچه های زاغه نشین میلیونر که دو تن از آن ها عملا از میان جمعیت حلبی آباد شهر مومبای برای بازی درفیلم برگزیده شده اند هر ماه حقوقی از تهیه کنندگان فیلم دریافت می کنند و علاوه بر آن مبالغی نیز به نام آن ها در حساب های بانکی مخصوصی ریخته شده که پس از رسیدن به سن قانونی می توانند از آن برای مخارج ادامه تحصیل خود استفاده کنند.

XS
SM
MD
LG