لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۹

قشقاوی: با آژانس انرژی اتمی به طور کامل همکاری می کنیم


حسن قشقاوی سخنگوی وزارت امور خارجه‌ جمهوری اسلامی ایران گفت همكاری جمهوری اسلامی با آژانس انرژی اتمی به طور کامل ادامه دارد و همه چيز به صورت شفاف و روشن انجام می گیرد. حسن قشقاوی در نشست هفتگی خود با خبرنگاران با اشاره به ۲۱ بازدید سرزده از تاسیسات هسته ای جمهوری اسلامی، گفت کلیه فعالیت ها تحت نظر آژانس بین المللی انرژی اتمی است. پیشتر،محمد البرادعی، مديركل آژانس بين المللى انرژى اتمى، در گزارش خود تاکید کرده بود جمهوری اسلامی غنى سازى اورانیوم را متوقف نكرده و با بازرسان آژانس به طور کامل همكارى نمى‌كند.

سخنگوی وزارت امور خارجه‌جمهوری اسلامی در ادامه نشست مطبوعاتی خود در پاسخ به سوال خبرنگار ايسنا در مورد اظهارات هيلاری كلينتون در مورد مذاكرات سفرای ايران و آمريكا در افغانستان، گفت هيچ مذاكره‌ای بين سفرای ايران و آمريكا در كابل صورت نگرفته است.

وی همچنین در پاسخ به اين پرسش كه آيا مذاكراتی در مورد استفاده آمريكا از خاك ايران برای انتقال سلاح و نيرو به افغانستان قرار است صورت بگيرد يا خير گفت هيچ مذاكره‌ای بين ايران و آمريكا در اين خصوص وجود نداشته است، چرا كه ما معتقديم افغانستان راه حل نظامی ندارد. وی خاطر نشان كرد جمهوری اسلامی از هر اقدام جهانی در اجلاس‌های بين‌المللی برای استقرار صلح و امنيت در افغانستان استقبال می‌كند و نقش پيشتازی دارد.

XS
SM
MD
LG