لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۹

گزيده روزنامه های دوشنبه ۵ اسفند در ايران


دلايل مسدود شدن ياری نيوز

روزنامه کيهان با انتشار مطلبی دلايل فيلتر کردن سايت «ياری نيوز» را اعلام کرد. سايت ياری نيوز به انتشار اخبار مربوط به سيد محمد خاتمی، رييس جمهوری پيشين اسلامی، و کانديدای دهمين انتخابات رياست جمهوری در ايران می پردازد.

به نوشته کيهان، «يکی از اعضای کميته فيلترينگ» در تماس با اين روزنامه، توضيح داد که مسدودشدن سايت ياری نيوز در پی «تخلفات فراوان و مکرر» از جمله «درج نوشته های توهين آميز، عدم رعايت موازين قانونی» بوده است. به گفته اين مقام که نام وی در روزنامه منتشر نشده است، سايت ياری نيوز به هيچيک از «هشدارها و درخواست های کميته فيلترينگ» توجهی نکرده بود.

عابران پياده هم جريمه مي‌شوند

روزنامه فرهنگ آشتی از جريمه شدن «عابران پياده» توسط ماموران راهنمايی و رانندگی خبر می دهد. به نوشته اين روزنامه، «سرهنگ عليرضا جهانگيری،» رئيس اداره اجرائيات راهنمايی و رانندگی كشور گفته است در قانون اخذ جرائم راهنمايی و رانندگی برای «تخلفات عابران» پياده جريمه در نظر گرفته شده است و در صورت تصويب مجلس اگر عابران پياده به قوانين احترام نگذارند جريمه خواهند شد.

طرح امنيت اجتماعی با قوت دنبال می شود

روزنامه جمهوری اسلامی به نقل از «احمدرضا رادان» جانشين فرمانده نيروی انتظامی، از ادامه «طرح امنيت اجتماعی» با «قوت بيشتر» خبر می دهد.

به نوشته اين روزنامه، سرتيپ احمدرضا رادان گفته است با عملی شدن دستور اخير محمود احمدی نژاد، «قطعاً اجرای طرح امنيت اجتماعی با قوت بيشتری ادامه می يابد». به گفته اين مقام نيروی انتظامی، «همه قوا و مسئولان» به برداشته شدن عوامل مخل آسايش بهداشت روانی و حقوق اجتماعی شهروندان اهتمام دارند.

وی در بخش ديگری از سخنانش می گويد:«اين طرح تا زمانيكه دغدغه های مردم درباره موضوعاتی نظير امنيت و آسايش اجتماعی و روانی آنها كاملا حل نشده باشد ادامه دارد و نيروی انتظامی برای اجرای آن با قانون شكنان و افراد شرور هيچگاه با ملايمت برخورد نمی كند.»

به گفته احمدرضا رادان، يكی از دلايل اجرای طرح امنيت اجتماعي« نگرانی مسئولان از افزايش كم سابقه ناهنجاريهايی نظير بد حجابی» بود و در اين راه به نظر می رسد نيروی انتظامی و صداو سيما به وظايف خود بهتر عمل كرده اند .

نگرانی از گسترش شپش در مدارس تهران

روزنامه رسالت از افزايش نگرانی ها در خصوص «گسترش شپش» در برخی از مدارس تهران خبر می دهد.
به نوشته اين روزنامه، «معاون برنامه‌ريزی وآموزش سلامت وزارت آموزش وپرورش» ضمن تائيد موضوع گسترش شپش دربرخی مدارس تهران، خانواده ها را مسوول بهداشت فرزندان خود معرفی کرده و گفته است «خانواده‌ها بايد دربهداشت فردی فرزندان خود دقت بيشتری داشته باشند تا اين بيماری دربين دانش‌آموزان گسترش نيابد.»

اين در حالی است که به نوشته رسالت، «كمبود مربی بهداشت» می تواند درگسترش اين حشره موثرباشد چرا كه به علت نبود مربی بهداشت دربرخی ازمدارس تعداد دفعات معاينه فردی دانش آموزان كم شده است

XS
SM
MD
LG