لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۰

اخبار کوتاه


یک شیمی دان ایرانی تبار در آمریکا به دلیل انجام مبادلات غیر قانونی با جمهوری اسلامی ایران مجرم شناخت

هیات منصفه دادگاه فدرال پنسیلوانیا در آمریکا یک شیمی دان ایرانی تبار را به دلیل انجام مبادلات غیر قانونی با جمهوری اسلامی ایران مجرم شناخت.

امیر نظمی ۶۴ ساله، دارای درجه دکترا از دانشگاه آکسفورد و بنیانگذار و مدیر یک شرکت مشاوره فنی در پنسیلوانیا به مواردی مانند نقض قوانین آمریکا با موسسه وسازمان های جمهوری اسلامی ایرانی و غیرقانونی به نمایندگی از دولت این کشور در سالهای ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۸ و نقض قانون اضطراری امور بین المللی انرژی آمریکا، مجرم شناخته شده است.

وی متهم است که با شرکت ملی پتروشیمی ایران معاملاتی را انجام داده و در چندین شرکت ایرانی سرمایه گذاری کرده است. وی همچنین به دروغ گفتن به سازمان های آمریکایی مانند پلیس فدرال واداره مالیات آمریکا متهم شده است که اینک با مجرم شناختن وی، حداکثر مجازات برای آقای امیرنظمی ۸۰ سال زندان و پرداخت ۴ میلیون دلار جریمه نقدی است و وکیل وی امیدوار است محکومیت وی را به ۲ تا ۶ سال زندان تقلیل دهد.


یکی از فرماندهان نظامی آمریکا: برخی از تسلیحات ایرانی که در عراق کشف شده در سال ۲۰۰۸ ساخته شده است

امروز سرهنگ فیلیپ باتاگلیا، یکی از فرماندهان نظامی آمریکا در عراق گفت برخی از تسلیحات ایرانی که در عراق کشف شده در سال ۲۰۰۸ ساخته شده است.

سرهنگ باتاگلیا گفت از ژوئن ۲۰۰۸ نیروهای تحت نظارت وی۵۰۰ بمب، صدها راکت و نیز قطعات مورد نیاز برای ساخت بمب های کنار جاده ای پیدا کرده اند.

ایالات متحده در گذشته ایران را متهم کرده است که اسلحه در اختیار شبه نظامیان عراقی قرار می دهد. ایران این اتهامات را مردود می داند.

XS
SM
MD
LG