لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۰۷

اخبار کوتاه از گوشه و کنار ایران


بازداشت یک بهایی دیگر در شهر ساری

یکی دیگر از مسئولان جامعه بهایی در شهر ساری بازداشت شد. با این حساب شمار مسئولان در بند این جامعه مذهبی در شهر ساری به سه تن افزایش یافت. به گزارش مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نیروهای امنیتی در تاریخ ۲۱ بهمن ماه سال جاری با حکم دادگاه انقلاب شهر ساری به منزل مسکونی خانم تقی زده مراجعه نمودند و نسبت به تفتیش منزل و جمع آوری کتاب، تصاویر مذهبی و سایر لوازم شخصی ایشان مبادرت نمودند. پیش تر آقایان فيض الله روشن و فؤاد نعيمی از مسئولان این جامعه مذهبی بازداشت شده بودند.


یک مادر و فرزند به سه سال حبس تغزیری محکوم شدند

مادر و فرزندی به نامهای هود یازرلو و نازیلا دشتی توسط دادگاه انقلاب شهر تهران، هر یک به تحمل سه سال حبس تعزیری محکوم شدند. هود یازرلو دانشجوی دانشگاه معصومیه قم به همراه مادر خود خانم نازیلا دشتی در تاریخ ۴ خرداد ماه سال جاری، پس از بازگشت از عراق که به قصد دیدار با بستگان صورت گرفته بود، پس از احضار به دادگاه انقلاب بازداشت شدند. نیروهای امنیتی ملاقات این افراد را با بستگان خود که در قرارگاه اشرف به سر می برند عامل اولیه این بازداشت اعلام نمودند.


۵ نفر در اصفهان اعدام شدند

بنا به گزارش فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، صبح امروز ۵ نفر در زندان دستگرد اصفهان اعدام شدند. همچنین دو نفر دیگر که قرار بود اعدام شوند از پای چوبه دار به موفتا به سلول خود بازگردانده شدند. اسامی اعدام شدگان به این شرح اعلام شده است. حمید بابائی ۳۵ ساله، محمد گرگی ۲۵ ساله، امید نوری ۲۷ ساله ، یاسین جعفری ۲۷ ساله و عباسعلی قاسمی ۳۰ ساله که اتهام آنها داشتن مواد مخدر عنوان شده است.

نیروی انتظامی با کاروان های عروسی و پوشش بد عروس برخورد خواهد کرد

رييس پليس مبارزه با مفاسد اجتماعی نيروی انتظامی ایران گفت: با کاروان‌‏های عروسی که با سر و صدای زياد از هموطنان سلب آسايش می‌‏کنند و با پوشش بد عروس به شدت برخورد می‌‏شود. احمد روزبهانی با اشاره به اتمام ايام محرم و صفر و آغاز جشن و سرور و مراسم‌‏های ازدواج، گفت با توجه به حرکت کاروان‌‏های عروسی که گاهی با بوق زدن‌‏های ممتد و ايجاد سر و صدای بسيار همراه است، پليس مبارزه با مفاسد اجتماعی با افراد متخلف به شدت برخورد قانونی خواهد کرد.


بمب گذاری در زاهدان تلفات به همراه نداشت

معاون اجتماعی و ارشاد فرماندهی انتظامی سيستان و بلوچستان گفت بمب‌گذاری مسجد الغدير زاهدان هيچ‌گونه تلفات جانی نداشت. صلاح عسگر‌پور امروز به خبرنگار فارس در زاهدان گفت اين بمب‌گذاری توسط شخصی موتور سوار انجام شد كه قصد ورود به مسجد را داشته ولی نتوانسته وارد مسجد شود. وی افزود اين بمب ‌كه از نوع صوتی بوده است در قسمت آشپزخانه مسجد كار گذاشته شده و تنها خسارات جزیی به دنبال داشته است.

XS
SM
MD
LG