لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۶

گزارش هنری: شمارش معکوس برای اجرای مراسم اسکار آغاز می شود


رای دهندگان اسکار تا آخرین ساعات کاری روز سه شنبه، ۵ بعد از ظهر ، وقت دارند تا آرای خود را به پرایس واترهاوس کوپر، شرکت حسابرسی که مسئولیت شمارش این آرا را به عهده دارد، ارسال کنند.

پرایس واترهاوس کوپرز، یک شرکت مستقل حسابداری است که پس از دریافت آراء به بررسی و شمارش آرای رای دهندگان جوایز اسکار امسال خواهد پرداخت.

اوراق رای گیری، تنها شامل نامزدهای ۱۹ رده بندی از ۲۴ رده بندی مختلف هستند اما اعضای آکادمی یا رای دهندگان اسکار چنانچه مایل باشند به نامزدهای رده بندی های بهترین فیلم خارجی، فیلم های مستند بلند و کوتاه و انیمیشن رای بدهند باید شخصا در محل اکران این آثار حضور داشته باشند و رای غیابی آن ها مورد قبول نخواهد بود.

از آنجایی که نامزدهای جوایز اسکار در روز ۲۲ ژانویه گذشته اعلام شدند، اعضای آکادمی هنر و صنایع فیلمسازی مدتی کم تر از ۴ هفته برای ارسال آرای خود در این ۱۹ رده بندی مختلف فرصت داشته اند. آکادمی، اوراق رای گیری را در تاریخ ۲۸ ژانویه از طریق پست برای رای دهندگان ارسال داشته است.

اکثر رای دهندگان جوایز اسکار، اوراق رای گیری خود را معمولا در مدتی نزدیک به ۱۰ روز پس از دریافت این اوراق باز پس می فرستند.

آکادمی هنر و صنایع فیلمسازی، یک سازمان حرفه ای با اعضای افتخاری بیش از ۵۸۰۰ عضو رای دهنده دارد. بیش از ۱۳۱۱ رای از جمع آرایی که به نامزدهای جوایز اسکار داده می شود از سوی بازیگران فیلم و تلویزیون عضو این سازمان است که ۲۲ درصد از کل جمعیت رای دهندگان برندگان اسکار را تشکیل می دهند.

نخستین مراسم اهدای جوایز اسکار در ماه مه ۱۹۲۹ طی یک جشن خصوصی در هالیوود با حضور جمعیتی درحدود ۲۵۰ نفر برگزار شد. از همان نخستین سال، برگزاری این مراسم از طریق رادیو برای شنوندگان پخش شد. در ده سال نخست برگزاری این مراسم تا سال ۱۹۵۳ فهرستی از نام برندگان جوایز اسکار در اختیار روزنامه ها قرار می گرفت تا به چاپ و اطلاع همگان برسد.

این متد خبر رسانی در مورد برندگان جوایز اسکار کمی بعد لغو شد چرا که روزنامه لس آنجلس تایمز پیش از موعد مقرر و آغاز برنامه نام برندگان را اعلام کرد.

از این تاریخ به بعد آکادمی هنر و صنایع فیلمسازی از یک پاکت مهرو موم شده برای پنهان نگه داشتن اسامی برندگان تا لحظه اعلام این اسامی استفاده می کند.

XS
SM
MD
LG