لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۸

خبرهایی از ایران


قشقاوی: منوچهر متکی در عراق با آمریکایی ها مذاکره نکرده است

حسن قشقاوی سخنگوی وزارت امور خارجه‌ جمهوری اسلامی، که در دانشگاه شاهد سخن می گفت همچنین در پاسخ به سوالی درباره سازش و انفعال با دولت اوباما گفت،‌مسايل‌مان را، در چارچوب احترام متقابل و برخورد عادلانه با آمريكا، قرار داده‌ايم و البته در چارچوب‌های رسمی و غير رسمی، مجموعه‌ نظام به بررسی و ارزيابی در اين رابطه پرداخته و نظرات مختلف ارایه می‌شود.

وی در ادامه، در پاسخ به سوالی در مورد رابطه ايران با مصر گفت مصر يک حوزه‌ تمدنی بزرگ است كه نمی‌توان آن را ناديده گرفت، از سويی گفت‌وگوهای حماس هم ‌اينک در قاهره صورت می‌گيرد و ما نمی‌توانيم در چنين شرايطی صحبت از قطع روابط كنيم. در عين حال اين به معنی تاييد همه عملكرد مصر در قبال مساله ‌فلسطين نيست. ما گله‌مندی‌ها و اعتراضات خود را، به سياست‌های مصر داشته‌ايم.

یک مقام روسی: در عرضه پدافند هوایی به ایران چیزی تغییر نخواهد کرد

به دنبال سفر وزیر دفاع جمهوری اسلامی به روسیه، روزنامه کامرسانت روسیه در مقاله ای نوشت روسیه در عرضه پدافند موشکی «اس-۳۰۰» به ایران عجله نخواهد کرد، چرا که این می تواند مانع دیالوگ آغاز شده با دولت جدید آمریکا باشد.

دبیر مطبوعاتی موسسه صادرات دفاعی روسیه، در رابطه با سفر وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران به مسکو، به این روزنامه گفته است «در ارتباط با عرضه اس-۳۰۰ به ایران چیزی تغییر نکرده و بعید است که پس از دیدار وزیر دفاع ایران نیز چیزی تغییر کند».

روزنامه کامرسانت می افزاید که در مذاکرات، عرضه پدافندهای هوایی در درجه اول بررسی خواهد شد چرا که تهران تمایل بسیاری به پدافندهای موشکی اس-۳۰۰ نشان می دهد. با این حال، به نوشته کامرسانت، فعلا روسیه درصدد فروش این مجموعه ها به ایران نیست و عامل بازدارنده اصلی، امکان بهبود روابط روسیه با آمریکاست.

هشدار در مورد انتشار اخبار مربوط به دفتر تحکیم

مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامى درباره انتشار اخبار مربوط به طیف علامه دفتر تحکیم وحدت یا گروه‌های سیاسی مانند نهضت آزادی و همچنین انتشار اخبار سایت‌های فیلتر شده، هشدار داد. ميثم نيلی امروز، سه‌شنبه، در گفتگویی با روزنامه کیهان گفت «وقتی گروهکی یا دسته‌ای به لحاظ سیاسی یا در فضای سیاسی یا ترکیبی از هر دو، از دید نظام برانداز تلقی می‌شود، رسانه‌ها هم که موظف به انعکاس اخبار در چارچوب قانون اند، وظیفه دارند مرز قانون را مراعات کنند. مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامى افزود اینها در سال‌های اخیر به حرکتهای خیلی روشن براندازانه اقدام کردند.

مردی که در مقابل مجلس خودسوزی کرد زنده است

بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنايی تهران درباره حادثه خودسوزی چند روز پیش یک مرد جانباز در برابر مجلس گفت: اين فرد در بيمارستان مطهری بستری شده اما هنوز فوت نكرده است. وی به درج خبر اشتباه در خصوص اعتياد اين فرد اشاره کرد و گفت اين فرد به هيچ عنوان معتاد نبوده است. بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنايی تهران ادامه داد اين فرد در طول مدت سال جاری ۲ بار ديگر به مسئولان مجلس شوراس اسلامی مراجعه كرده و هر بار، تنها خواسته وی اشتغال به كار بوده است. پیش از این برخی از مقامات با انکار جانباز بودن این فرد، گفته بودند او معتاد است.


XS
SM
MD
LG