لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۱۵

گزارش: کتاب اینترنتی رایگان شامل مجموعه نامه های بچه های آمریکا به اوباما


هزاران تن از بچه های آمریکایی امیدها و آرزوهای خود را به صورت نامه هایی به آدرس باراک اوباما، رییس جمهور ایالات متحده آمریکا، ارسال کرده اند که گزیده ای از این نامه ها به صورت یک کتاب رایگان اینترنتی به مناسبت روز رییس جمهور در دسترس خوانندگان قرار گرفته است.

در ایالات متحده هر سال دوشنبه سومین هفته ماه فوریه را که مقارن با سالروز تولد جورج واشنگتن نخستین رییس جمهور آمریکاست به عنوان روز پرزیدنت ها جشن می گیرند. این روز یک تعطیلی فدرال و یک جشن ملی محسوب می شود.

امسال کتابی از مجموعه نامه های بچه های آمریکا به پرزیدنت باراک اوباما به مناسبت این تعطیلی ملی بر روی اینترنت منتشر شده است که در برخی از این نامه ها بچه ها از رییس جمهور تازه خود خواسته اند که زمین را به محل بهتری برای زندگی تبدیل کند، به پدر آن ها برای پیدا کردن شغل کمک کند و یا کاری کند که از آسمان آب نبات و شکلات ببارد!

این کتاب تازه که بخشی از یک پروژه به نام « رییس جمهور عزیز» محسوب می شود، شامل ۱۵۰ نامه و ده ها نقاشی است که توسط کودکان مدارس ابتدایی در سراسر آمریکا نوشته و تهیه شده است.

بسیاری از این بچه ها در نامه های خود فهرست های طویلی از خواست های خود را گنجانده اند که درخواستی است از فرد تازه در کاخ سفید که به آن ها رسیدگی کند.

آنتونی پاپی ۱۰ ساله از شهر دوبوآ در ایالت پنسیلوانیا نوشته است: « امیدوارم که ما بتوانیم دیگر هیچ وقت جنگی در گوشه و کنار جهان نداشته باشیم. آقای رییس جمهور اصلا چرا ما می جنگیم؟ آیا نمی شود همه ما با هم دوست باشیم؟»

ساشا تاونسند ، یک دختربچه ۱۰ ساله از سوکوآل کالیفرنیا ضمن درخواست به پایان دادن به جنگ ها نیز می نویسد: « آقای رییس جمهور عزیز، واقعا ممنون می شوم اگر شما بتوانید یک کره زمین سبزتر و سالم تری را برای ما به وجود بیاورید و در ضمن سربازان ما را به خانه برگردانید و به تمام جنگ های جهان پایان بدهید.»

این دختر بچه، شاگرد کلاس پنجم ابتدایی، در ادامه این نامه خود به باراک اوباما می نویسد:« من خیلی فرد خوشبختی هستم که هیچ یک از اعضای خانواده ام نظامی نیستند و کسی آن ها را به جنگ نفرستاده است اما خبرمرگ تمام آن سربازهایی که در عراق کشته می شوند واقعا مرا غمگین می کند. هم چنین بسیار غمگین می شوم وقتی فکر می کنم یک جایی روی این زمین خاکی مردم برای از دست دادن اعضای خانواده خود که در این جنگ ها کشته شده اند غمگین اند و به خاطر از دست دادن آن ها گریه می کنند. »

نامه آرون ونبلرکوم ۷ ساله، شاگرد کلاس اول ابتدایی، در شهر پاسادینا در کالیفرنیای جنوبی نشان دهنده درخواستی ناشی از مشکلاتی کمتر است . او در نامه خود به رییس جمهور ایالات متحده می نویسد:« آقای اوبامای عزیز، خواهش می کنم کاری کنید که از آسمان به جای باران، آب نبات و شکلات ببارد.»

پروژه « آقای رییس جمهور عزیز» نتیتجه همکاری های شورای ملی آموزش و پرورش و سایت اینترنتی « برای بچه ها دات کام» بوده است.

یک نسخه چاپی از مجموعه نامه های بچه های آمریکا به پرزیدنت باراک اوبا نیز به کاخ سفید ارسال خواهد شد.

XS
SM
MD
LG