لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۱

دادستان کل ایران از وزیر اطلاعات خواست با بهاییان به شدت برخورد کند 


قربانعلى درى نجف آبادى، دادستان كل كشور، روز یکشنبه در نامه اى به غلامحسین محسنی اژه ای، وزير اطلاعات، ضمن اعلام ممنوعيت رسمى فعاليت بهائيان خواستار برخورد با تشكيلات آنها شد.

درى نجف آبادى، آيين بهائيت را يك «فرقه ضاله» توصيف کرده و گفته است: «تشكيلات فرقه ضاله بهائيت در تمامى رده ها غير قانونى و غیر رسمى بوده و وابستگى آنها به اسرائيل و ضديت آنها با اسلام و نظام اسلامى محرز و خطر آنها براى امنيت ملى مدل و مستند است.»

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران، دادستان كل كشور از وزارت اطلاعات ايران خواسته است تا «با هر نوع تشكيلات جايگزين نيز كه در حكم بدل از اصل عمل نمايد، طبق مقررات برخورد شود.»

انتشار نامه این مقام بلندپایه جمهوری اسلامی در حالی است که هفت تن از رهبران جامعه بهایی در ایران از هشت ماه پیش در زندان هستند.

هفته گذشته، حسن حداد، معاون دادسرای عمومی تهران گفته بود حکم این بهاییان جاسوسی برای اسراییل، تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی و توهین به مقدسات است. به گفته حداد زندانیان بهایی به زودی در دادگاه انقلاب حاضر می شوند تا به اتهامات خود پاسخ دهند.

جامعه بین المللی بهاییان این اتهامات را مقدمه چینی برای برخورد با اعضا خود در ایران دانسته و آن را رد کرده است.

فریبا کمال آبادی، جمال الدین خانجانی، عفیف نعیمی، سعید رضایی، مهوش ثابت، بهروز توکلی و وحید تیزفهم بهاییانی هستند که در تشکیلات محدود شده بهاییان در ایران سرگرم رسیدگی به امور عادی و اداری اعضای خود بودند.

XS
SM
MD
LG