لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۴

یک ایرانی در اعتراض به سیاست های حاکم خود را در مقابل مجلس شورای اسلامی به آتش کشید


به گزارش رسانه های خبری داخل ایران یک فرد میانسال خود را در برابر مجلس شورای اسلامی به نشانه اعتراض به آتش کشید و سپس در اثر شدت جراحات وارده جان باخت.

گفته می شود فردی که خود سوزی کرده است از مجروحان جنگ هشت ساله ایران و عراق است. با این حال خبر مجروح جنگی بودن این فرد با تکذیب علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، مواجه شد؛ هر چند که یکی از نمایندگان مجلس نسبت به موضع گیری علی لاریجانی به شدت اعتراض کرد.

علی لاریجانی روز یکشنبه در جلسه علنی مجلس به نمایندگان گفت:بررسی حراست مجلس نشان می دهد این فرد نه تنها جانباز نبوده، بلکه سابقه زندان و اعتیاد داشته است.

در واکنش به موضعگیری علی لاریجانی، محمد دهقان، نماینده چناران و طرقبه، در حاشیه جلسه علنی مجلس گفت: نباید رئیس مجلس از پشت تریبون مجلس حیثیت افراد را اینگونه زیر سئوال ببرد و نباید حیثیت کسی را که به مجلس پناه آورده زیر سئوال ببریم.

محمد دهقان خودسوزی این مرد را «پیامی به مجلس و بقیه مسئولان» توصیف کرد و گفت: «چه جانباز باشد چه نباشد یک انسان بوده و طبق قانون اساسی همه ایرانیان از حقوق مساوی برخوردارند و طبق همین قانون اساسی همه باید از تعرض مصون باشند.»

هنوز جزییات بیشتری از هویت فرد جان باخته منتشر نشده است.

XS
SM
MD
LG