لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۴

وزیران دارائی گروه هفت سیاست حمایت از صنایع داخلی را رد کردند


گروه هفت مرکب از کشورهای صنعتی تعهد کرده است برای احیای اقتصاد جهان تلاش کند، در همین حال علیه اقداماتی که در جهت حفاظت از صنایع داخلی صورت می گیرد هشدار می دهد.

گروه هفت تاکید می کند که تثبیت اقتصاد جهان و بازارهای مالی بالاترین ارجحیت آن است.

مقامات ارشد اقتصادی از هفت کشور عضو گروه – بریتانیا، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن و ایالات متحده – امروز شنبه در جلسه ای در رم برای دومین روز درباره راه های کاهش بحران مالی جهان به بحث نشستند.

چندین وزیر دارائی و روسای بانکهای مرکزی نسیت به سیاست های طرفداری از صنایع داخلی برای تقویت اقتصادهای ملی ابزار نگرانی کرده اند و می گویند چنین سیاست هایی تجارت آزاد و غنای جهانی را تضعیف می کند.

در جلسه رم تیموتی گایتنر، وزیر خزانه داری آمریکا نیز حضور دارد. او کشورهای ثروتمند را تشویق کرده است برای حل بحران اقتصادی گامی شجاعانه بردارند.

وزیران دارائی و روسای بانکهای مرکزی گروه هفتگانه همچنین در باره مقررات جدید بازار های مالی ، آثار بحران بر ملت های فقیر تر و برنامه های تحریک اقتصادی که برخی کشورها ارائه داده اند بحث می کنند.

انتظار می رود توصیه های جلسه روز شنبه همچنین بر گردهمائی گسترده تر کشورهای هفت، بعلاوه مهمترین اقتصاد های در حال رشد مانند چین و هند، در ماه آوریل نفوذ داشته باشد.

XS
SM
MD
LG