لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۳

رضایت علی دایی از تساوی در مقابل تيم فوتبال کره جنوبی


تساوی تیم ملی فوتبال ایران با کره جنوبی بازتاب گسترده ای درمطبوعات ورزشی آسیا و منطقه داشت. در پایان بازیهای دوررفت مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی در منطقه آسیا، که به صدرنشینی تیم کره جنوبی درگروه دوم انجامید، روزنامه ها و سایتهای ورزشی منطقه، به تحلیل این دیدار پرداختند. برغم فیفا نیز، این مسابقه بعنوان حساس ترین بازی دوررفت انتخابی جام جهانی در منطقه آسیا محسوب میشد.

پس ازاین تساوی، مربیان دو تیم نظراتی متفاوت و شنیدنی داشتند.

سرمربی تيم ملی فوتبال كره جنوبی برغم کسب این نتیجه، در كنفرانس مطبوعاتی پس ازبازی گفت: ازگرفتن يک امتياز در تهران ناراحتم. هوجونگ مو ادامه داد، دركل بايد بگويم بازی خيلی خوبی انجام داديم و شانسهای زيادی را روی دروازه ايران خلق كرديم. خوشحالم كه توانستيم بعد ازگلی كه دريافت كرديم، گل مساوي را بزنيم اما، ازاينكه تنها با يک امتياز تهران را ترک ميكنيم، ناراحت هستم. وی تغييرساعت زمانی و همچنين ارتفاع بالای ايران نسبت به سطح دريا را شرايط سخت لژیونرهای کره ای دانست.

علی دایی سرمربی تيم ملي فوتبال ايران هم گفت: مطمئن باشيد تيم ملی به جام جهانی صعود ميكند.

دایی در پاسخ به اين سوال كه دو تيم بر روی دو اتفاق به گل رسيدند، گفت: اين مساله را قبول ندارم. جواد نكونام روی ضربه ايستگاهی گل زد و زدن ضربه‌ ايستگاهی مهارت می ‌خواهد و نه شانس. كره جنوبی هم از روی همين شيوه به گل رسيد."

وی در پاسخ به اين سوال كه چرا برهانی و اكبرپور را دير به ميدان آورد گفت: " از ابتدا بهترين تركيب را انتخاب كرديم و اگر از دو هافبک دفاعی استفاده نمی ‌كرديم، كره بهتر از اين بازی مي‌كرد. ضمن اينكه هاشميان هم تا زمان حضورش در ميدان مثمرثمر بود. فوتبال همين است. با اين حال معتقدم بازيكنان تلاش بسيار خوبي كردند و تا آنجايی كه توانستند زحمت كشيدند." دايی در پاسخ به انتقاد يكی از خبرنگاران درباره تعويض مسعود شجاعی گفت: اگر نگاه كنيد، شجاعی در دو، ‌سه صحنه توپ‌های بدی را لو داد و از همان توپ‌ها صحنه‌های خطرناكی برای حريف پيش ‌آمد. مسعود سه روز پيش ۹٠ دقيقه براي اوساسونا بازی كرده بود و به همين دليل در اين بازی ۹۰ دقيقه بازی نكرد. با اين حال مسعود بازيكن بزرگی است ولی به هر حال تصميم گرفتيم از يک بازيكن تازه نفس ‌تر استفاده كنيم. دايی در پاسخ به اين سوال كه چرا به جای هاشميان زودتر از برهانی استفاده نكرديد، گفت: شما بايد وضعيت بازی را ببينيد. وقتي بازی آغاز شد ما به بازيكنی در خط حمله نياز داشتيم كه بتواند درگيرانه بازی كند، هد بزند و توپ را در اختيار داشته باشد. خصوصيات آرش برهانی با اين خيلی تفاوت داشت. "وی درباره عملكرد ضعيف مجيد غلام ‌نژاد گفت: درست است وقتی كه غلام‌نژاد وارد زمين شد توپ را لو داد و همان توپ به گل كره تبديل شد اما، به هر حال صلاح ديدم كه از غلام‌ نژاد استفاده كنم و تا زمانی كه او در زمين بود عملكرد خوبی داشت. نبايد از بازيكن انتظار انجام كار خارق العاده داشته باشيم.

تیم ایران با این تساوی با ۶ امتیاز در مکان سوم جدول پس از دوکره جای گرفت.

XS
SM
MD
LG