لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۲

۵۰ نفر در سقوط یک هواپیمای مسافری در آمریکا کشته شدند


مقامات در ایالت نیویورک می گویند در سقوط یک هواپیمای مسافری در ناحیه ای در نزدیکی شهر بوفالو در شامگاه پنچشنبه، ۵۰ تن کشته شدند.

هواپیمای دو موتوره متعلق به خطوط هوایی کنتیننتال، از فرودگاه نیوآرک، در نیوجرسی، برخاسته بود و در نقطه ای که حداقل ۹ کیلومتر با فرودگاه بین المللی نیاگارا در بوفالو فاصله داشت، در یک محله مسکونی، روی خانه ای سقوط کرد.

تمام ۴۸ مسافر و خدمه هواپیما کشته شدند. یکی از اعضای خانه و نیز یک خلبان خارج از خدمت که در هواپیما بود از جمله دیگر قربانیان بودند. دو نفر از ساکنان خانه جان بدر بردند و فقط جراحات مختصری برداشتند.

یک شاهد که هواپیما را هنگام پرواز از بالای اتومبیلش دید می گوید هواپیما اندکی پیش از آن که سقوط کند، به سرعت به طرف زمین در حرکت بود.

هواپیما هنگام برخورد به زمین منفجر شد، خانه را منهدم کرد و حریق عظیمی را موجب شد. مقامات می گویند حدود ۱۲ خانه در نزدیکی محل سقوط نیز تخلیه شدند.

تحقیقگران در انتظار هستند آتش فرو بنشیند تا بتوانند جعبه سیاه را از کابین هواپیما بیرون بیاوردند. پرزیدنت باراک اوباما در بیانیه ای گفت او و همسرش، میشل، برای قربانیان این حادثه دعا می کنند.

تحقیقگران سازمان ملی ایمنی حمل و نقل امروز، جمعه، تحقیقات رسمی را درمحل آغاز کردند.

گزارش های خبری حاکیست که هنگام سقوط هواپیما برف ملایمی می بارید. اما خلبان در گفت و گو با برجهای مراقبت، در مورد وجود مشکلی در هواپیما حرفی نزد.

از اوت ۲۰۰۶ این نخستین بار است که یک هواپیمای مسافری در آمریکا سقوط می کند. در آن زمان ۴۹ نفر زمانی که هواپیمای حامل آنها دقایقی پس از برخاستن از فرودگاهی در لکسینگتون، در ایالات کنتاکی سقوط کرد، کشته شدند.

XS
SM
MD
LG