لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۲۲

گزیده روزنامه های پنجشنبه ٢۴ بهمن در ایران


هفت بهایى متهم به جاسوسى براى اسراییل

روزنامه كیهان از ارسال پرونده ٧ نفر از بهاییان به دادگاه انقلاب در هفته آینده خبر می دهد. به نوشته این روزنامه، قاضی حسن حداد، معاون امنیت دادسرای تهران برخی از اتهامات این ٧ نفر را «جاسوسی برای اسراییل»، «توهین به مقدسات» و «تبلیغ علیه نظام» عنوان کرده است.


پرونده چند نشریه در دادگاه

روزنامه اعتماد از ادامه رسیدگی به چند پرونده مطبوعاتی در شعبه ٧۶ دادگاه کیفری تهران در ۳۰ فروردین ماه سال آینده خبر می دهد. به نوشته این روزنامه، پرونده مدیران مسوول روزنامه های «تهران امروز»، «جوان»، روزنامه ورزشی «گل»، نشریه های «لیان» و «موج» در این تاریخ بررسی می شود. همچنین بیستم بهمن ماه پرونده نشریه های «کارگزاران»، «ایران»، «نامه» و «تاک» در شعبه ٧۶ دادگاه کیفری استان تهران مورد رسیدگی قرار گرفت و پس از آن فروردین ماه برای پرونده های ارسالی از دادسرای تهران به این شعبه تعیین وقت شده است.


درگیری با نیروی انتظامی در حاشیه پخش «درباره الی»

روزنامه سرمایه از وقوع درگیری در سینما استقلال، واقع در خیابان ولیعصر تهران در عصر روز سه شنبه ۲۲ بهمن ماه بر سر اكران فیلم «درباره الی» خبر می دهد. به نوشته این روزنامه از آنجا که سهمیه سینما استقلال تنها نمایش یک بار فیلم «درباره الی»، بود جمع زیادی از علاقه مندان به تماشای این فیلم از ساعت های اولیه روز ۲۲ بهمن در مقابل سینما حاضر شدند تا بتوانند بلیت آن را تهیه کنند.

به نوشته این روزنامه، شاهدان عینی می گویند بیش از ۱۶۰۰ نفر در اطراف سینما به دنبال تهیه بلیت و رفتن به داخل سینما بودند اما با توجه به ظرفیت محدود سینما، این فیلم تنها یک نوبت در سینما اکران شد. این در حالی است که مدیریت و کارکنان سینما استقلال اعلام آمادگی کرده بودند که با توجه به استقبال شهروندان، می توانند فیلم را در سانس های متعدد به نمایش در آورند.

به نوشته سرمایه، با توجه به ازدحام بیش از حد بسیاری از علاقه مندان پشت در سینما و بسته شدن راه در خیابان ولی عصر نیروی انتظامی برای «سامان دادن به وضعیت» وارد عمل شده است اما «حضور پلیس» و درخواست برای متفرق کردن مردم «باعث به وجود آمدن درگیری میان برخی از حاضران و نیروهای انتظامی شد» که در نهایت دستگیری تعدادی را در پی داشت. سرمایه می نویسد «هنوز نیروی انتظامی نسبت به اتفاقات رخ داده در مقابل سینما استقلال هیچ واکنشی نشان نداده است».


۱۲هزار نیروی پلیس در پایتخت

روزنامه اعتماد ملی از حضور ۱۲هزار نیروی پلیس در جریان بازی آینده دو تیم «پرسپولیس» و «استقلال» خبر می دهد. به نوشته این روزنامه، این عده از افراد پلیس در «استادیوم آزادی» و همچنین «نقاط مختلف شهر» با لباس های شخصی و انتظامی و بین تماشاگران مسابقه حضور خواهند داشت.

به گفته «محمود سالاركیا»، معاون انتظامی دادستان تهران، روز جمعه، قاضی ویژه ای نیز از طرف دادستان تهران در ورزشگاه آزادی حضور دارد تا با افراد ی كه به گفته وی «ایجاد بوا، تخریب اموال عمومی، دولتی و...كنند» برخورد قضایی كند. به گفته سالاركیا، این افراد به «شلاق، زندان و جریمه نقدی» محكوم می شوند.

XS
SM
MD
LG