لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۷

جامعه بین المللی بهایی اتهام ها به هفت تن از اعضا خود در ایران را رد کرد


جامعه بین المللی بهایی با انتشار بیانیه ای اتهام قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران مبنی بر جاسوسی بهاییان به نفع اسراییل را رد کرد.

در این بیانیه آمده است گزارش ها پیرامون این که هفت زندانی بهایی متهم به جاسوسی و جرایم دیگر شده اند و هفته آینده روانه دادگاه انقلاب می شوند، نگران کننده و پایه گذار مرحله خطرناک و تازه ای از آزار و اذیت بهاییان در ایران است.

دایان علایی، نماینده جامعه بین المللی بهایی در سازمان ملل متحد گفت: « اتهامات نادرست است و دولت جمهوری اسلامی این را می داند.» وی افزود:«هفت بهایی بازداشت شده در تهران باید فورا آزاد شوند.»

حسن حداد، معاون دادسرای عمومی تهران روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرگزاری ایسنا گفت بهاییان بازداشت شده هفته آینده روانه دادگاه انقلاب خواهند شد. به گفته آقای حداد بهاییان بازداشت شده متهم به جاسوسی برای اسراییل، توهین به مقدسات و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی هستند.

بر اساس بیانیه جامعه بین المللی بهایی هفت رهبر بهایی بیش از هشت ماه است که در زندان به سر می برند و در عین حال شواهدی علیه آنها وجود ندارد. فریبا کمال آبادی، جمال الدین خانجانی، عفیف نعیمی، سعید رضایی، مهوش ثابت، بهروز توکلی و وحید تیزفهم بهاییانی هستند که در تشکیلات محدود شده بهاییان در ایران سرگرم رسیدگی به امور عادی و اداری اعضای خود بوده و جرمی مرتکب نشده اند.

شش نفر از این تعداد در چهاردهم ماه مه سال ۲۰۰٨در خانه های خود در تهران بازداشت شدند و مهوش ثابت نیز در پنجم ماه مارس سال ۲۰۰٨در مشهد توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

XS
SM
MD
LG