لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۸

انفجار دو بمب در بغداد ده ها کشته و مجروح بر جا گذاشت


در دو انفجار تقریبا همزمان در بغداد، دست کم ۱۸ تن جان سپردند و ۴۰ نفر مجروح شدند.

مقامات امنیتی می گویند بمب ها که در داخل دو اتومبیل پارک شده کارگذاشته شده بود، امروز چهارشنبه در یک ایستگاه اتوبوس در محله شیعه نشین «بیعه» منفجر شدند.

پیشتر، مقامات گفتند در انفجار یک بمب کنار جاده ای در بغداد یک زائر شیعه جان سپرد و حد اقل پنج نفر مجروح شدند. انفجار در حالی روی داد که زائران برای شرکت در مراسم اربعین رهسپار کربلا بودند. انتطار می رود هزاران زایر سیاهپوش در این هفته پیاده به آنجا بروند.

هرچند سطح خشونت در عراق بطور کلی پایین آمده است، اما زائران شیعه در گذشته اغلب هدف بمب گذاری بوده اند، اکثر حملات به ستیره گران افراطی اهل تسنن نسبت داده می شود.در دو انفجار تقریبا همزمان در بغداد، دست کم ۱۶ تن جان سپردند و ۴۰ نفر مجروح شدند.

مقامات امنیتی می گویند بمب ها که در داخل دو اتومبیل پارک شده کارگذاشته شده بود، امروز چهارشنبه، در یک ایستگاه اتوبوس در محله «بیعه» منفجر شدند.

پیشتر، مقامات گفتند در انفجار یک بمب کنار جاده ای در بغداد یک زائر شیعه جان سپرد و حداقل پنج نفر مجروح شدند. انفجار در حالی روی داد که زائران برای شرکت در مراسم اربعین رهسپار کربلا بودند. انتظار می رود هزاران زایر سیاه پوش در این هفته پیاده به آنجا بروند.

هرچند سطح خشونت در عراق بطور کلی پایین آمده است، اما زائران شیعه در گذشته اغلب هدف بمب گذاری بوده اند، اکثر حملات به ستیره گران افراطی اهل تسنن نسبت داده می شود.

XS
SM
MD
LG