لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۱

خوشامدگویی انجمن قلم آمریکا به پرزیدنت اوباما


خوشامدگویی انجمن قلم آمریکا به پرزیدنت اوباما برای ممنوعیت شکنجه، بازداشتهای غیرقانونی و بستن زندان گوانتانامو
به نقل از سایت رسمی انجمن قلم آمریکا

انجمن قلم آمریکا با ستایش از پرزیدنت اوباما در زمینه تاکید بر تعهدات دولت ایالات متحده به رعایت حقوق بشر، ممنوعیت شکنجه و بازداشتهای غیرقانونی اعلام کرد دستور پرزیدنت اوباما مبنی بر ممنوعیت شکنجه، بازداشتهای غیرقانونی، بستن زندان گوانتانامو، و دیگر بازداشتگاههای مخفی سازمانهای جاسوسی آمریکا، نشانگر مسئولیت پذیری ایالات متحده نسبت به حقوق بشر و میثاقهای جهانی است .

فرانسین پروس، رئیس انجمن قلم آمریکا در این باره گفت: «دستور پرزیدنت اوباما بار دیگر جایگاه راستین دولت ایالات متحده را در میان آمریکاییان و جامعه جهانی تثبیت کرد. این دستور ضمانت کننده برخورداری همه بشریت کره خاکی از حقوق انسانی است.»

رئیس انجمن قلم افزود: «ما از این پیام قوی پرزیدنت اوباما خشنودیم و به آن خوشامد می گوییم. این پیامی رسا برای همه فرمانروایان در جهان است تا دریابند بنیادهای دادگستر جهانی هنوز و همچنان کارا و پویا هستند.»

فرانسین پروس، رئیس تازه برگزیده انجمن قلم آمریکا همراه با «سلمان رشدی»، و «ران چرناو»، دبیران پیشین این انجمن، کمپین: «دفاع از آزادیهای اساسی» وابسته به انجمن قلم آمریکا را رهبری می کنند، که در سال ۲۰۰۴ و برای مقابله با محدودیتهای حقوق بشر در آمریکا تشکیل شده است.

«ران چرناو» رئیس پیشین انجمن قلم آمریکا نیز در این زمینه افزود: «مایه شادمانی ست که دولت جدید ایالات متحده پیام آور امید و سربلندی آمریکا در زمینه حقوق بشر است. و چه باشکوه که پرزیدنت اوباما آماده بکارگیری قدرت در جهت دستیابی به ایده آلهای ما شده است.»

XS
SM
MD
LG