لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۴

یک مقام سابق سی آی ا مسئول بازنگری سیاست های آمریکا در افغانستان و پاکستان شد


کاخ سفید می گوید پرزیدنت باراک اوباما به یک مقام سابق سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا ماموریت داده است سرپرستی بازبینی سیاست های آمریکا نسبت به افغانستان و پاکستان را پیش از اجلاس رهبران ناتو در ماه آوریل بر عهده بگیرد.

رابرت گیتس، سخنگوی کاخ سفید، امروز، سه شنبه، گفت این بررسی را بروس ریدل، عضو ارشد «مرکز سبان برای سیاست خاورمیانه» در موسسه بروکینگز، انجام خواهد داد و با ریچارد هالبروک، فرستاده ویژه رییس جمهوری به افغانستان و پاکستان، کار خواهد کرد.

در این میان، رابرت گیتس وزیر دفاع آمریکا امروز در گفت و گویی با خبرنگاران اظهار داشت او انتظار دارد پرزیدنت اوباما ظرف چند روز آینده درباره اعزام سربازان اضافی به افغانستان تصمیم بگیرد.

دولت اوباما، نشان داده است که می خواهد سیاست های آمریکا در جنوب آسیا را تغییر دهد. ایالات متحده قصد دارد با اعزام ۳۰ هزار سرباز اضافی به افغانستان، همراه با برنامه های توسعه اقتصادی، سربازان آمریکایی را که در حال حاضر در آن کشور حضور دارند، تقویت کند.

در پاکستان، رییس جمهوری راه های جدیدی را برای همکاری با دولت به منظور برای ریشه کن ساختن سلول های تروریستی و نبرد با یک جنبش افراطی که روز بروز خشن تر می شود جستجو می کند.

XS
SM
MD
LG