لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۱

تعهد آمريکا به فراهم آوردن آينده بهتر برای مردم فلسطين و اسرائيل


تعهد آمريکا به فراهم آوردن آينده بهتر برای مردم فلسطين و اسرائيل
تعهد آمريکا به فراهم آوردن آينده بهتر برای مردم فلسطين و اسرائيل

ایالات متحده در پی جنگ اخیر در غزه، متعهد است آینده بهتری را برای فلسطینیان و مردم اسرائيل فراهم آورد.
جرج میچل فرستاده ویژه آمريکا به خاورمیانه اخیرا با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی ملاقات کرد و در باره گام هایی که لازم است در جهت تقویت یک روند ترک مخاصمه طولانی برداشته شود بحث کرد.

میچل گفت: مهم است که آتش بسی با دوام و پویا تحکیم شود و ما ادامه کوشش هایی را در این جهت تشویق می کنیم. برای موفقیت در جلوگیری از قاچاق تسلیحات غیر قانونی به غزه، مکانیسمی باید وجود داشته باشد که اجازه دهد کالاهای قانونی وارد شود و این کار باید با مشارکت تشکیلات خودگردان فلسطینی انجام گیرد.

پرزیدنت باراک اوباما در کوشش برای تامین نیازهای انسانی ناشی از جنگ، اجازه داده است بیش از بیست میلیون دلاراز صندوق کمک اضطراری آمريکا به پناهندگان و مهاجران برداشت شود. حمایت ایالات متحده از کمک های انسانی به آوارگان فلسطینی و قربانیان مناقشه، اینک برای سال ۲۰۰۹ نزدیک به ۱۲۰ میلیون دلار است، حدود شصت میلیون دلار از این مبلغ به غزه اختصاص دارد.

از بیست میلیون و ۳۰۰ هزار دلار کمک جدید، ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار در اختیار آژانس رفاه و کار برای آوارگان فلسطینی در خاورنزدیک، وابسته به سازمان ملل متحد، قرار خواهد گرفت. شش میلیون دلار به کمیته بین المللی صلیب سرخ و ۸۰۰ هزار دلار به دفتر سازمان ملل متحد برای هماهنگ ساختن امور انسانی پرداخت خواهد شد.

این سازمان ها کمک های غذایی اضطراری را توزیع می کنند، کمک های پزشکی و سرپناه های موقت فراهم می آورند، مشاغل موقت ایجاد می کنند، و دسترسی به برق و آب آشامیدنی را برای مردم غزه دو باره برقرار می سازند.

پرزیدنت اوباما گفت آقای میچل بر تعهد ما به تامین آینده ای بهتر برای تمام فلسطینیانی که آرمان قانونی و مشروع آنها برای استقلال و داشتن کشوری از آن خود باید عملی شود، تاکید گذاشت. برقراری صلحی پایدار هدف ما است و ایالات متحده همچنان بر تعهد خود برای رسیدن به هدف ایجاد دو کشوری که در صلح، ثبات و امنیت در کنار هم زندگی کنند، پایبند خواهد بود.

XS
SM
MD
LG