لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۰

تظاهرات ایرانیان لس آنجلس در مقابل ساختمان فدرال آمریکا به مناسبت سی امین سالگرد انقلاب


جمعیت کثیری از ایرانیان ساکن لس آنجلس روز یکشنبه در مقابل ساختمان فدرال شهر لس آنجلس در خیابان ویلشیر در نزدیکی کوی دانشگاه لس آنجلس گردهم آمدند تا در سی امین سالگرد انقلاب اسلامی ایران در تظاهراتی که علیه عملکرد سی ساله رژیم اسلامی ایران برپا شده بود شرکت کنند.

در میان این شرکت کنندگان گروه های مختلف سیاسی، حقوق بشری و هم چنین دست اندرکاران رسانه های گروهی شهر لس آنجلس و شرکت کنندگان مستقل از طیف های مختلف جامعه ایرانی ساکن این منطقه حضور داشتند.

در این تظاهرات، شرکت کنندگان در مقابل ساختمان فدرال شهر لس آنجلس گردهم آمدند و چند سخنران از جمله اردوان مفید فعال سیاسی و هنرمند ساکن جنوب کالیفرنیا ، از سوی گروه های مختلف اوپوزیسیون طرفدار مشروطه سلطنتی در ایران به سخنرانی پرداخت و در این سخنان « گفتمان با رژیم اسلامی از سوی دولت اوباما» را تحریم کرد.

خانم رویا تیموری، یکی از فعالین حقوق بشری ساکن اورنج کاونتی به عنوان اعتراض به ۳۰ سال نقض حقوق بشردر ایران در این تظاهرات شرکت کرده است و در این باره به صدای آمریکا می گوید: « امروز می بینیم که روش های سی ساله بازداشت ها، اعدام ها و سرکوبی های جمهوری اسلامی به درجه ای بیش از همیشه رسیده و امروز رژیم به طور روزانه دست به اعدام های دستجمعی مخالفین خود می زند. من امروز به نمایندگی از بازماندگان قربانیان این سی ساله گذشته به اینجا آمده ام تا شاید صدایم به گوش جهانیان برسد.»

در میان جمع خبرنگاران حاضر در این تظاهرات، عباس پهلوان سردبیر روزنامه عصر امروز چاپ لس آنجلس به صدای آمریکا گفت:
« پس از سی سال می بینیم که تمام شعارها و آرمان های انقلابی هم چنین دروغ های آیت الله خمینی و امیدواری هایی که غرب به ایجاد یک حکومت دمکراتیک در ایران داشته است همه و همه از بین رفته. رژیم امروز همانطور که در صفحه های حوادث نشریاتش به خوبی نمایان است ، در زمینه های مختلف بخصوص مسائل ناملموس اجتماعی و اخلاقی به صورتی آشکار با افزایش تعداد قتل های خانوادگی ، زن کشی ها شوهرکشی هاو سرقت ها از بانک ها و وقایع دیگری روبروست که خود به خوبی مشکلات ناشی از اقتصاد شکست خورده آن را نشان می دهد و هم چنین بیانگر این مسئله مهم است که آن اسلام « شیری» آرمانگرا هم نتوانسته است مردم را به صورت دلخواهش تربیت کند. »

عباس پهلوان معتقد است با انتخاب باراک اوباما تاریخ ورق خورده و آینده آبستن تحولات و دگرگونی های عظیم و مثبتی است: « در حال حاضر تاریخ به زمان پیش از اوباما و بعد از اوباما تغییر شکل داده و سراسر دنیا از جمله در ایران تغییرات عظیمی در راه است . تحولات آزادیخواهی در ایران توسط آقای اوباما دامن زده خواهد شد و حرکت های تازه ای از آن بوجود خواهد آمد. شاید روسای جمهوری دیگر آمریکا نیز همین افکار را داشتند اما منافع کاپیتالیستی به آن ها اجازه نمی داد تا این خواست ها را به مرحله عمل برسانند. اما امروز اوباما به عنوان فردی خودجوش از جامعه آمریکا و بدون هیچ گونه وابستگی به جناح بخصوصی می تواند تصمیمات مهمی در باره مسائل مهم جهان امروز از جمله ایران بگیرد.»

آقای پهلوان معتقد است جنبش آزادیخواهی از داخل ایران توسط مردم ایران، نه با انقلاب بلکه با نافرمانی مدنی انجام خواهد گرفت و در نتیجه این سی امین سالگرد انقلاب را آغاز فصل تازه ای از عبور ایران از اختناق و ورود آن به آزادی و آبادی می بیند.

این تظاهرات به مدت ۲ ساعت ادامه داشت .تظاهر کنندگان پس از یک راهپیمایی در اطراف کوی دانشگاه لس آنجلس و خیابان وست وود لس آنجلس به محل اصلی تظاهرات در مقابل ساختمان فدرال بازگشتند.

XS
SM
MD
LG