لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۴

محمود عباس خواستار آشتی ملی با حماس که کنترل نوار غزه را به دست دارد شد


محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطینیان می گوید کمک های ارسالی به نوار غزه فقط یک پنجم نیاز شهروندان فلسطینی را بر آورده کرده است و خواستار سریع افزایش امداد رسانی های بشر دوستانه به نوار غزه شد.

محمود عباس در دیدار از ترکیه، به دنبال گفتگو با عبدالله گل رییس جمهوری آن کشور روز گذشته، شنبه، در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک حمله سه هفته ای اسراییل به نوار غزه را وحشیانه خواند و افزود این حمله فلسطینیان را شدیدا نیازمند به کمک کرده است.

آقای عباس گفت به محاصره فلسطینیان و رنج و بی عدالتی علیه آنان پایان دهید تا فلسطینیان نیز بتوانند چون سایر مردم جهان در صلح زندگی کنند.

رییس تشکیلات خودگردان فلسطینیان خواستار آشتی ملی با حماس که کنترل نوار غزه را به دست دارد شد و افزود فتح و حماس باید دولت مشترکی تشکیل دهند تا بتوانند تحریم اعمال شده توسط اسراییل بر نوار غزه را بردارند.

در همین حال ترکیه اسراییل را مانع از رسیدن سریع کمک های آن کشور به نوار غزه خواند.

عبدالله گل رییس جمهوری ترکیه در این کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت رسیدن کمک به نوار غزه و بازسازی آن ناحیه می باید اولویت داشته باشد.

از سوی دیگر روز جمعه آژانس امداد رسانی سازمان ملل به دلیل دخالت گروه ستیزه گر حماس، ارسال کمک های بین المللی به نوار غزه را متوقف کرد. به گفته این آژانس حماس محموله های کمک به غیر نظامیان فلسطینی را به تصرف خود در آورده است.

XS
SM
MD
LG