لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۱

ارسال محموله های کمک به نوارغزه متوقف شد


سازمان ملل متحد می گوید ارسال محموله های کمک به نوارغزه را متوقف کرده است. این اقدام پس از آن صورت می گیرد که گروه حماس برای دومین بار در این هفته راه را بر حمل تدارکات بست.

آژانس سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی می گوید کامیون های وزارت امور اجتماعی حماس روز پنجشنبه محموله های برنج و آرد را که با ۱۰کامیون برای غزه حمله شده بود ضبط کردند.

آژانس می گوید تعلیق ارسال کمک تا زمانی که محموله ها باز گردانده نشوند و مقامات حماس اطمینان دهند که چنین سرقت هایی پایان خواهد گرفت، باقی خواهد بود.

پیشتر دراوائل هفته، سازمان ملل متحد گفت افراد حماس پتوها و بسته های غذا را که برای صدها خانوارغیر نظامی به غزه فرستاده شده بود ضبط کردند.

در این میان، ارتش اسراییل می گوید ۱۷نفر که روز پنجشنبه سعی داشتند یک کشتی حامل کمک های انساندوستانه از لبنان را به ساحل غزه ببرند، اخراج کرده است.

یک سخنگوی نظامی می گوید اکثر آنها روز جمعه از طریق بلندی های جولان به سوریه و برخی نیز با هواپیما به لبنان بازگردانده شدند. او می گوید مقامات یک هزار بسته پلاسمای خون موجود در کشتی را به غزه فرستاده اند، و پیش از انتقال بقیه محموله به منطقه، از آنها صورت برداری می کنند. به گفته او، در کشتی هیچ اسلحه ای پیدا نشد.

در خبری دیگر، ارتش اسراییل می گوید ستیزه گران حماس روز جمعه دست کم یک راکت از نوارغزه به داخل جنوب اسراییل پرتاب کردند، اما در یک مزرعه افتاد و موجب خسارت یا صدمه ای نشد.

XS
SM
MD
LG