لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۹

پرزیدنت اوباما سنا را به تصویب لایحه به حرکت در آوردن اقتصاد فراخواند


پرزیدنت باراک اوباما از سنای آمریکا خواسته است لایحه عظیم به حرکت در آوردن اقتصاد را تصویب کند و می گوید در حالی که میلیون ها آمریکایی مشاغل خود را از دست می دهند، گرفتار شدن در مجادله و بگو مگو «بی منطق و غیر مسئولانه» است.

آقای اوباما روز جمعه در کاخ سفید گفت از هنگام آغاز رکود سه میلیون و ۶۰۰هزار شغل در آمریکا از بین رفته است. او یادآور شد زمان عمل، حالا است و وضع فعلی را «یک بحران فوری و رو به گسترش که ممکن است به یک فاجعه تبدیل شود» توصیف کرد.

در این میان، سنا به بحث در باره لایجه ادامه می دهد. جمهوریخواهان از آن به این دلیل که به نظرآنان محتوی هزینه های زیاد است و مالیات را به اندازه کافی کاهش نمی دهد انتقاد کرده اند.

هری رید، رهبر دمکرات های سنا گفت اگر سنا عمل نکند، رکود سالهای بیشتری طول خواهد کشید. اما میج مک کانل، سناتور جمهوریخواه و رهبر اقلیت سنا، لایحه را یک « اشتباه چندین میلیارد دلاری» که کشور نمی تواند از پس آن بر آید، نامید.

آقای اوباما روز جمعه قبول کرد که لایحه کامل نیست، اما گفت حجم و گستره آن درست است و ارحجیت های لازم را برای ایجاد شغل و فراهم آوردن شالوده ای برای رشد دراز مدت در بر دارد.

XS
SM
MD
LG