لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۵

گزارش هنری: آنجلینا جولی خواستار دادن آزادی های بیشتر به پناهندگان اهل برمه شد


آنجلینا جولی، بازیگر نامزد دریافت جایزه اسکار و سفیر صلح سازمان ملل متحد از کشور تایلند درخواست کرده است تا به پناهندگان اهل برمه ساکن این کشور آزادی های بیشتری بدهد.

روز پنج شنبه آنجلینا جولی در کمپ پناهندگی «بن مای نای سوی» در مرز برمه و تایلند با زن پناهنده ای آشنا شد که مدت ۲۰ سال است که در این کمپ پناهندگان زندگی می کند

.

جولی از این مسئله غم انگیز که این زن که ما پای نام دارد در این کمپ پناهندگی به دنیا آمده، در آنجا بزرگ شده و هرگز از محوطه این کمپ خارج نشده است به شدت ابراز ناراحتی کرد. ما پای در حال حاضر مشغول بزرگ کردن فرزند خود است که او نیز در همین کمپ به دنیا آمده.

آنجلینا گفت از آنجایی که به نظر نمی رسد این پناهندگان در آینده نزدیک بتوانند به برمه بازگردند او از دولت تایلند خواسته است تا آن ها امکاناتی بوجود بیاورند تا این پناهندگان بتوانند با پیدا کردن مشاغلی در خارج از کمپ پناهندگی، به خود متکی شده و زندگی مستقلی را آغاز کنند.

ما پای یک زن ۴۱ ساله از نژاد کایان است که برای سکونت در ایالات متحده اقدام کرده است و یکی از ۱۱۱ هزار پناهنده ثبت نام شده ای است که در ۹ کمپ مختلف در سراسر مناطق مرزی تایلند با برمه زندگی می کنند.

آنجلینا جولی در طول مدت دیدار خود از بن مای نای سوی هم چنین با چند دختر نوجوان ملاقات کرد که نگرانی خود را نسبت به احتمال بازپس فرستادن آن ها به برمه ابراز کردند.

جولی ابراز امیدواری کرد که مقامات و دولت تایلند با تسریع پروسه رسیدگی به شرایط و وضعیت این پناهندگان مجوز ورود این دختران نوجوان را نیز هرچه زودتر مهیا کنند تا آن ها مجبور به بازگشت به برمه که می تواند خطرات جانی برای آن ها به همراه داشته باشد نشوند.

بنا بر آمار آژانس پناهندگی سازمان ملل متحد، دولت تایلند هنوز به بیش از ۵۰۰۰ تن از پناهندگان اهل برمه که در سال های بین ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ به این کشور پناهنده شده اند مجوز اقامت و ویزای پناهندگی نداده است.

آنجلینا جولی که برای بازی در نقش اول فیلم « بچه عوضی » ساخته کلینت ایستوود به نامزدی جایزه اسکار دست یافته است در سال های گذشته فعالیت های ارزنده ای در زمینه های نیکوکاری و حمایت از حقوق بشر انجام داده است .

XS
SM
MD
LG