لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۸

در انفجار بمبی در نزدیکی یک مسجد شیعه در پاکستان دست کم ۳۳ تن کشته شدند


انفجار يک بمب انتحاری در نزديکی يک مسجد شيعيان در مرکز پاکستان موجب کشته شدن دست کم ۳۳ نفر و مجروح شدن بيش از ۵۰ نفر شد.

انفجار اين بمب شبانگاه ۵ شنبه در شهر "دراغازی خان" dera ghazi khan و هنگامی که نمازگزاران شيعه عازم مسجد بودند روی داد.

بدنبال اين بمب گذاری انتحاري، تظاهر کنندگان خشمگين به خيابان ها ريختند ، يک پاسگاه پليس را به آتش کشيدند و خواستار دستگيری مسئولان بمبگذاری شدند.

***


يک بمبگذار انتحاری شبانگاه ۵ شنبه با منفجر کردن بمب خود در ميان شيعيانی که عازم يک مسجد در شهر دراغازی خان بودند موجب کشته شدن دست کم ۳۳ نفر و مجروح شدن بيش از ۵۰ نفر شد و احتمال ميرود بر تعداد کشته شدگان افزوده شود.

هنوز کسی مسئوليت اين حمله را به عهده نگرفته است ولی ناظران سياسی از افزايش خشونت های فرقه ای ابراز نگرانی کرده اند.

بلافاصله پس از انفجار، قربانيان توسط افراد حاضر در صحنه و ماموران اورژانس در تاريکی شب به بيمارستان منتقل شدند در حالی که بستگان آنان با نگرانی به بيمارستان هجوم بردند.

صبح امروز در حالی که دراغازی خان به منظور دفن کشته شدگان بمبگذاری به حال تعطيل در آمد تظاهر کنندگان خشمگين شيعه به خيابان ها ريختند و خواستار دستگيری مسئولان اين بمبگذاری شدند.

پاکستان اخيرا شاهد افزايش حملات ناشی از اختلافات قومی بوده است.

در حالی که پاکستان در نواحی شمال غرب آن کشور با افزايش عمليات خشونت بار ستيزه گران مبارزه می کند و حملات تروريستی ماه نوامبر در بمبئی رابطه سياسی بين پاکستان و هند کشور همسايه آن را تيره و تنش آلود کرده است خشونت بين اقليت شيعه و اکثريت سنی آن کشور مشکل ديگری است که دولت پاکستان با آن روبرو است.

حملات و خشونت های فرقه ای عمدتا در شمال غرب پاکستان که طالبان و ساير گروه های خشونت گرای سنی توان تازه ای يافته اند روی ميدهد.

در ماه دسامبر در نزديکی يک مسجد شيعيان در پيشاور در انفجار بمبی در اتومبيل ۲۹ نفر جان خود را از دست دادند و شمار زيادی مجروح شدند.

روز سه شنبه نيز انفجار يک نارنجک در يک مسجد متعلق به سنی ها در شهر درا اسماعيل خان دست کم يک نفر کشته شد.
امروز در شهر جمرود در شمال غرب پاکستان انفجار يک بمب انتحاری در اتومبيل موجب مجروح شدن دست کم ۷ نفر شد.


XS
SM
MD
LG