لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۹

حامد حدادی بازهم فرصت بازی نیافت


مسابقات بسکتبال ليگ حرفه ای NBA دوشنبه شب با برگزاری ۸ ديدار در هفته ۱۴ ام اين رقابتها دنبال شد.

در يکی از اين ديدارها، دو تيم قعرنشين جدول کنفرانس های دوگانه ليگ NBA يعنی تيم ممفيس گريزليز تيم پانزدهم از منطقه غرب در مقابل آخرين تيم کنفرانس شرق، واشنگتن ويزاردز قرار گرفت. در اين مسابقه، که به ميزبانی تيم شهر واشنگتن و در ورزشگاه ورايزون سنتر اين شهر برگزار شد، تيم ممفيس گريزليز به دومين برد پياپی خود دست يافت. اين تيم که شنبه همين هفته ، مقابل تيم لس آنجلس کليپرز، به پيروزی رسيده بود با برتری در مصاف با تيم واشنگتن ويزاردز، به دوازدهمين بُرد خود دست پيدا کرد.

تيم ممفيس با نتيجه ۱۱۳ به ۹۷ پيروز شد. حامد حدادی بازيکن ايرانی تيم ممفيس در اين ديدار نيز فرصت قرار گرفتن در ترکيب تيمش را نيافت و از روی نيمکت يارانش را همراهی کرد. اما اوجی مايو ، گارد تيم ممفيس ۴۲ دقيقه در زمين حضور يافت و برای تيمش ۳۳ امتيازنيز بدست آورد.

مارک گاسول سنتر اسپانيايی اين تيم ۱۱ ريباند موفق داشت و مايک کونِلی نيز با ۵ پاس منجر به امتيازسهم بسزايی در پيروزی تيم ممفيس گريزليز داشت. درآنسوی ميدان آنتوان جَميسون فوروارد قدرتی تيم واشنگتن ويزاردز با کسب ۲۹امتياز و ۱۳ ريباند موفق تلاش بسياری برای تغيير دادن نتيجه بازی کرد اما تيمش در پايان مجبور به تحمل ۳۸مين شکست اين فصل خود شد. تيم شهر واشنگتن در اين فصل در رده ی ۳۰ام جای دارد و تنها با ۱۰ پيروزی بدترين آمار تاريخ اين باشگاه را در کارنامه ثبت کرده است .

رکورد جديد کوبی برايانت

اما در ديگر ديدارهای برگزار شده همان شب تيم نيويورک نيکس در مديسون اسکوئر گاردن شهر نيويورک در مصاف با تيم مدعی قهرمانی لس آنجلس ليکرز، پس ازسه برد متوالی ، تن به شکستی تلخ داد. اين تيم در اين ديدار مقهور بازی درخشان کوبی برايانت و ديگر شاگردان فيل جاکسون شد. کوبی برايانت که عنوان ارزشمندترين بازيکن فصل گذشته را يدک ميکشد در اين ديدار به رقمی خيره کننده رسيد. وی ۶۱ امتيازبرای تيم لس آنجلس ليکرز دشت کرد و نام خود را در تاريخ مسابقات NBA به عنوان پُرامتياز آورترين بازيکن ميدان در يک مسابقه که درورزشگاه مديسون اسکوئر گاردن برگزار شده است، به ثبت رساند. پيش از اين مايکل جوردن ، اسطوره بسکتبال آمريکا و تيم شيکاگو بولز در همين ورزشگاه، ۵۵ امتيازبدست آورده بود. در اين مسابقه جذاب و ديدنی که تيم ليکرز با نتيجه ۱۲۶ به ۱۱۷ به پيروزی رسيد.

پاو گاسول سنتر اسپانيايی تيم ليکرز و برادر بزرگتر مارک گاسول ، سنتر تيم ممفيس گريزليز- هم ۳۱ امتياز و ۱۴ ريباند موفق داشت تا تيمش به ۳۸ مين برد خود دست يابد. تيم ليکرز با داشتن تنها ۹ باخت ،با دو بازی کمتر از تيم باستن سلتيکس، هم اکنون ، در مکان دوم ليگ NBA جای دارد. تيمهای دالاس ماوريکس،ميامی هيت، پورتلند ترايل بليزرز ، سان آنتنيو اسپرز، يوتا جاز و فينيکس سانز ديگر پيروزمندان ديدارهای اين شب بودند.

XS
SM
MD
LG