لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۱

هفده ستیزه گر طالبان در افغانستان دستگیر شدند


مقامات امنیتی در افغانستان می گویند آنها هفده ستیزه گر طالبان را به اتهام دست داشتن در یک سلسله بمب گذاری های انتحاری در کابل دستگیر کرده اند.

مدیریت امنیت ملی افغانستان روز سه شنبه گفت ستیزه گران شامل یک مرد ۲۳ساله پاکستانی هستند که گمان می رود سر دسته گروه باشد.

مظنونین به هماهنگ ساختن شش حمله انتحاری در کابل طی دو سال گذشته متهم هستند. در آن حملات بیست شهروند افغان جانسپردند و ۱۲۰نفر مجروح شدند.

نیروهای امنیتی افغان ستیزه گران را طی ماه گذشته در کابل ، در پی حمله انتحاری هفده ژانویه درنزدیکی سفارت آلمان دستگیرکردند. دراین حمله چهار شهروند افغان و یک سرباز امریکایی کشته شدند.

مقامات افغان می گویند مظنونین به توطئه برای بمب گذاری اعتراف کردند و به بازجویان گفتند تمام بمب اندازان پاکستانی های بودند که در مناطق قبیله ای پاکستان تعلیم دیده بودند.

سازمان اطلاعات و امنیت افغانستان ویدیویی از آنچه به نظر می رسد اعتراف یکی از ستیزه گران باشد منتشر کرده است.

مرد، که یاسرمعرفی شده، درخواست بخشش می کند و می گوید روحانیان به او گفتند به جهاد بپیوندد یا وقتی بمیرد با وی بعنوان یک کافر رفتار خواهد شد.

ریس سازمان اطلاعات و امنیت افغانستان گفت آژانس های جاسوسی پاکستان از بمب گذاری ها پشتیبانی کردند. اسلام آباد ادامه حمایت نیروهای امنیتی پاکستان از ستیره گران طالبان در افغانستان را تکذیب می کند.


XS
SM
MD
LG