لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۲

گزارش ورزشی: لیندزی وون آمریکایی همچنان در صدر اسکی بازان زن جهان


در حالیکه مسابقات اسکی آلپاین، رقابتهای اسکی جام جهانی سوپر جی زنان و اسکی مارپیچ مردان روز گذشته، شنبه، در گامیش پارتن کیرشن آلمان به دلیل مه غلیظ برگزار نشد، امروز این رقابتها، با پیشتازی لیندزی وون (lindsey vonn) آمریکایی دنبال گردید. در این رقابتها، مدافع عنوان قهرمانی جهان لیندزی وون نامزد بوده میلر(bode miller)، قهرمان اسکی مردان جهان، در رشته اسکی سوپر جی با پیشتازی صدر جدول اسکی بازان جام جهانی را حفظ کرد.

این اسکی باز ۲۵ ساله اهل مینه سوتای آمریکا امروز، یکشنبه، در پیستهای گارمیش واقع در جنوب شرقی آلمان، موفق شد با ثبت زمان یک دقیقه و ۲۲ ثانیه و ۱۶ صدم ثانیه، عنوان نخست را به دست آورد و بالاتر از آنیا پیرسون و جسیکا لیندل و یکاربی سوئدی جای گیرد.

هم اکنون لیندزی وون با ۱۱۱۴ امتیاز، در صدر اسکی بازان جام جهانی جای دارد وماریا ریش آلمانی و آنیا پیرسون سوئدی به ترتیب با ۹۳۵ و ۸۵۵ امتیاز در رده های دوم و سوم قرار دارند.

در رقابتهای جام جهانی اسکی اسنوبورد زنان نیز، که دیروز در پیستهای زودل فلد آلمان برگزار شد، دوریس گونتراتریشی در رشته مارپیچ بزرگ موازی اسنوبورد، به سکوی نخست رسید.

املی کوبر آلمانی و نیکولین ساوربری هلندی نیز به ترتیب رده های بعدی را به دست آوردند.

درمسابقات اسنوبورد پارالل جاینت اسلالوم مردان، آندریاس پروموگر اتریشی اول شد و ماتیو موریسن کانادایی و سیلوان دافور فرانسوی نیز دوم و سوم شدند. هم اکنون در جدول رده بندی جام جهانی اسکی اسنوبورد، زیگفرید گرابنر اتریشی در صدر است. سیمون شوخ سوییسی و ماتیو موریسون کانادایی به ترتیب در رتبه های بعدی هستند.

XS
SM
MD
LG