لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۰

اوباما: استراتژی اقتصادی جدید به زودی اعلام خواهد شد


باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا می گوید دولت او برای کمک به احیای بخش مالی کشور، روی رویکرد جدیدی کار می کند.

آقای اوباما امروز، شنبه، در سخنرانی رادیویی هفتگی خود گفت «تیم گایتنر» وزیر خزانه داری به زودی رئوس یک استراتژی را برای از سرگرفته شدن جریان اعتبار به سازمان های بازرگانی و خانواده تشریح خواهد کرد.

رییس جمهوری جزییاتی ارایه نداد، اما گفت این طرح به پایین آوردن هزینه های دریافت وام مسکن کمک خواهد کرد و وام هایی برای بازرگانان خرده پا فراهم خواهد آورد.

آقای اوباما از سنا خواست لایحه بهبود وضهیت اقتصادی را که هدف آن حفظ یا ایجاد سه میلیون شغل در چند سال آینده است، تصویب کند. مجلس نمایندگان هفته پیش لایجه ۸۰۰ میلیارد دلاری را تصویب کرد.

در پاسخ جمهوریخواهان، سناتور میج مک کانل، رهبر اقلیت سنا، گفت جمهوریخواهان با پرزیدنت اوباما که به برنامه ای برای احیای اقتصاد نیاز است موافق هستند، اما طرح دمکرات ها «نگرش های رییس جمهوری را در بر نمی گیرد.»

مک کانل گفت بسیاری از تحلیل گران بر این عقیده هستند که این لایحه احتمالا مشاغل جدیدی به وجود نخواهد آورد یا موجب بهبود وضع اقتصاد در آینده ای نزدیک نخواهد شد. او گفت، لایحه پر از هزینه های بیهوده است و به آنچه وی آن را یک «لیست تریلیون دلاری کریستمس» نامید، شباهت دارد.

XS
SM
MD
LG