لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۴

گزیده روزنامه های شنبه ١٢ بهمن در ایران


ثبت نام اتباع خارجی در کنکور کارشناسی ممنوع است

روزنامه آفتاب يزد از ممنوعيت شرکت اتباع خارجی در کنکور سراسری ۱۳۸۸ خبر می دهد. به نوشته اين روزنامه، معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفته است :«ثبت نام اتباع عراقی و افغانی بر اساس اعلام صريح اداره کل اتباع خارجی در کنکورهای سراسری ممنوع است.»

به گفته اين مقام سازمان سنجش، در دفترچه های راهنمای کنکور نيز درج شده است که اتباع خارجی نمی توانند در کنکور ثبت نام کنند. آفتاب يزد می نويسد اين افراد می توانند در کنکور کارشناسی ارشد ثبت نام کنند.

کشته شدن ۱۲ پرسنل ناجا تأييد شد

روزنامه قدس از تاييد خبر کشته شدن ۱۲ نفر از پرسنل نيروی انتظامی در استان سيستان و بلوچستان خبر می دهد. به نوشته اين روزنامه، «احمدرضا رادان»، جانشين فرمانده نيروی انتظامی كشور، خبر کشته شدن اين افراد در نزديكی مرز پاكستان را تأييد كرده است. اين مقام نيروی انتظامی گفته اينکه حمله کنندگان از «عوامل مالك ريگی» بوده اند يا خير، هنوز مشخص نيست و نيروی انتظامی اين موضوع را بررسی می كند.


بازداشت چند شکارچی از اتباع کشورهاى حاشيه خليج فارس

روزنامه کيهان از دستگيری چند تن از اتباع کشور های حاشيه خليج فارس در «دشت آزادگان» خبر می دهد. به نوشته اين روزنامه، اين افراد به اتهام شکار غيرمجاز دستگير شده اند.به گفته «هرمز محمودی راد» از اين افراد تعداد ۱۲ قطعه پرنده شامل بربو و شکاری بازکشف شد. کيهان می نويسد:« شکارچيان دستگير شده با ضمانت سفير کويت در تهران آزاد شدند.»


XS
SM
MD
LG