لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۱

گزارش: سخنرانی هفتگی رئیس جمهوری آمریکا و تمرکز  بر مسائل اقتصادی


باراک واباما، رییس جمهوری آمریکا در سخنرانی هفتگی اش که در بامداد امروز شنبه پخش شد آخرین خبرهای اقتصادی را در آمریکا به آگاهی مردم رساند.

رئیس جمهوری درباره طرح سرمایه گذاری مجدد و بهبود اقتصادی سخن گفت. آقای اوباما همچنین گفت که وزیر خزانه داری در حال تهیه یک استراتژی تازه برای تجدید حیات نظام مالی آمریکاست. نظامی که نه تنها تضمین میدهد که مدیران عامل شرکت ها دیگر نتوانند از مالیات مردم سوء استفاده کنند، بلکه اعتبارهای مالی و انجام هزینه های کمتر وام های خرید خانه را در اختیار مردم قرار خواهد داد.

پرزیدنت باراک اوباما پیام رادیوئی خود را با این کلمات آغاز کرد: من میخواهم درباره برخی از اخبار خوب و برخی اخبار بد با شما صحبت کنم. خبر بد آنست که آمریکائی ها هنوز در سراسر کشور با یک بحران اقتصادی بی سابقه روبرو هستند. ده ها هزار نفر از مردم تا بحال در این بحران شغل خود را از دست داده اند و بنظر میرسد که وضعیت قبل از آنکه بهتر شود؛ حتی بدتر نیز خواهد شد.

پرزیدنت اوباما اما درباره خبرهای خوب نیز سخن گفت.

خبرهای خوب آنست که ما اکنون با تشخیص ضرورت هم تراز با چالش ها، بسوی جلو حرکت میکنیم. رئیس جمهوری آمریکا سپس از تصویب طرح بازسازی و سرمایه گذاری مجدد خود که در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسیده ابراز مسرت کرد و اظهار امیدواری کرد که لایحه مورد نظر در سنا نیز بتصویب رسیده و برای امضای وی آماده شود.
XS
SM
MD
LG