لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۴

اوباما: اتحادیه های کارگری بخشی از راه حل هستند


باراک اوباما رییس جمهوری امریکا اعلام کرده است یک برنامه ضربتی که بر طبقه متوسط در ایالات متحده تمرکز خواهد داشت به اجرا در می آید . او همچنین چند فرمان اجرایی را که برخی از سیاست های کارگری دولت بوش را تغییر می دهد، امضا کرده است.

آقای اوباما روز جمعه در کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن معاون ریاست جمهوری سرپرستی برنامه ضربتی را برعهده خواهد داشت. بایدن گفت، اجرای این برنامه علامت روشنی به امریکائیان سخت کوش می فرستد که دولت بار دیگر در کنار آنها ایستاده است. او گفت کاخ سفید سالها از قرار دادن طبقه متوسط در پیشاپیش سیاست هایش خودداری می کرد.

آقای اوباما سه دستور امضا کرد که به گفته وی یک زمنیه مساوی برای کارگران و اتحادیه هایی که نماینده آنها هستند بوجود می آورد. او گفت اتحادیه ها را مشکل نمی بیند ، بلکه بحشی از راه حل تلقی می کند.

بر اساس رهنمودهای جدید، پیمانکاران فدرال موظف هستند هنگامی که قرار دادها تغییر می کند، مشاغل را به کارمندان فعلی پیشنهاد کنند. پیمانکاران همچنین از دریافت پول هایی که با هدف نفوذ گذاری بر تصمیمات کارگران در تشکیل اتحادیه ها یا مشارکت در چانه زدن های جمعی پرداخت شده است ، ممنوع می شوند.

XS
SM
MD
LG