لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۷

آذربایجان دلیل ممنوعیت پخش برنامه های رادیویئ و تلویزیونی خارجی در کشور را روشن ساخت


وزیر امورخارجه جمهوری آذربایجان در نامه ای به کمیسیون آمریکایی امنیت وهمکاری دراروپا - کمیسیون هلسینکی - تصمیم کشور را به ممنوع ساختن پخش برنامه های رادیویی خارجی روشن کرده است.

در بیانیه سفارت آذربایجان در واشنگتن گفته می شود " المار ممد یاروف وزیر امور خارجه روشن ساخت که این اقدام براساس قانونی که در سال ۲۰۰۲ در مورد پخش برنامه های رادیویی و تلویزیونی به تصویب رسید صورت گرفت."

او گفت این قانون فقط فرکانس های محلی را شامل می شود و ایستگاه های سخن پراکنی خارجی می توانند برنامه های خود را از راه های دیگر، از جمله کابل، ماهواره، اینترنت و موج کوتاه پخش کنند.

وزیر امور خارجه آذربایجان گفت سهم ایستگاه ها در گسترش دمکراسی و کثرت گرایی رسانه های درخور ستایش است، اما بر اهمیت احترام گذاری به قوانین آذربایجان تاکید گذاشت.

شورای ملی رادیو و تلویزیون آذربایجان در اوایل ژانویه ممنوعیت را، که بر تمام رسانه های خارجی، از جمله بی بی سی، رادیو اروپای آزاد، رادیو آزادی و صدای آمریکا تاثیر می گذارد، آغاز کرد.

وزیر گفت شورا قانون سال ۲۰۰۲ را بتدریج اجرا کرد تا مردم محل با راه های گوناگون دسترسی به منابع خبری خارجی آشنا شوند.

« ممد یاروف» گفت شورا این قانون را در سال ۲۰۰۶ در مورد کانالهای تلویزیونی روسیه و ترکیه و رادیو فرانسه بکار برد و افزود علی رغم پیچیدگی موضوع، آن کشورها نشان دادند که به قوانین ملی و امور داخلی آذربایجان احترام می گذارند.

او می گوید اینک این قانون باید منصفانه و بگونه ای یکدست درباره همه بکار برده شود.

XS
SM
MD
LG