لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۶

گزارش هنری: اسپرینگستین آماده خواندن در مسابقه سوپر باول استهمانطور که مجسمه غول پیکر آبراهام لینکلن هنگام اجرای مراسم سوگند ریاست جمهوری ایالات متحده نظاره گر باراک اوباما بود، روز یکشنبه آینده در تنفس نیم وقت مسابقات فوتبال « سوپر باول» نیز بیش از ۱۵۰ میلیون تماشاگر در سراسر دنیا به تماشای بروس اسپرینگستین خواننده معروف خواهند نشست که در شهر تمپای ایالت فلوریدا برنامه اجرا خواهد کرد.

بروس اسپرینگستین به شوخی می گوید: « راستش شرکت و اجرای برنامه در مراسم تحلیف رییس جمهور باراک اوباما برای من تمرینی بود برای اجرای برنامه در سوپرباول. به هرجهت آن مراسم توانست مقداری از فشارهای اولیه را کم کند.»

بروس اسپرینگستین که در میان دست اندرکاران موسیقی و هواداران خود به «باس» یا رییس کل معروف است برای نخستین بار پس از ۲۰ سال در یک کنفرانس خبری شرکت کرد.

اسپرینگستین که شلوار جین مشکی و بلوز مشکی به تن و چکمه هایی مشکی به پا داشت به همراه ارکستر خود در این کنفرانس خبری شرکت کرد و در حال شوخی و خنده به خبرنگاران گفت که چیزی درباره مسابقات فوتبال آمریکایی نمی داند! او گفت که گروه موسیقی آن ها هنوز از هم جدا نشده اند و همه اعضای آن هنوز زنده اند! او هم چنین اضافه کرد که این یکی از بهترین سال های زندگی حرفه ای و خصوصی او به شمار می رود.

بروس اسپرینگستین از سال ۱۹۸۷ و پس از شرکت در یک کنفرانس خبری برای سازمان عفو بین الملل تا کنون در هیچ کنفرانس خبری دیگری شرکت نداشته است.
او ضمن شوخی با خبرنگاران پرسید آیا کسی در میان جمعیت پیدا می شود که از اهالی نیوجرسی باشد؟ (ایالت نیوجرسی زادگاه اسپرینگستین است) و سپس اضافه کرد اگر کسی هست لطفا میکروفن را به دست او ندهید!

و البته شوخ طبعی های اخیر بروس اسپرینگستین چندان بی جهت هم نمی تواند باشد چرا که او در حال حاضر در شرایط شادمانی و مثبتی به سر می برد.

همین هفته گذشته ترانه ای که اسپرینگستین برای موسیقی متن فیلم « کشتی گیر» ساخته است برنده جایزه گلدن گلوب شد. چند روز بعد او در محل نشنال مال به افتخار باراک اوباما رییس جمهور تازه ایالات متحده آواز خواند. او در ضمن یکی از طرفداران پروپا قرص و از حامیان اوباما در دوران انتخابات به شمار می رود.

آلبوم تازه بروس اسپرینگستین به نام « روی یک آرزو کار می کنم» به تازگی منتشر شده است و این خواننده روز اول آوریل تور جهانی خود را از شهر سن خوزه در شمال کالیفرنیا آغاز خواهد کرد.

اسپرینگستین ۵۹ ساله معتقد است که او و گروه نوازندگان ارکستر او به سال های طلائی رسیده اند:« بعضی مواقع زندگی شلوغ و پر سرو صداست و برخی مواقع ساکت و آرام. اما چیزی که برای من در حال حاضر مهم است این است که گروه ما وارد دوران طلائی خود شده است. ما در چند سال گذشته سه آلبوم خیلی خوب یکی بعد از دیگری بیرون داده ایم. خود این موضوع باعث شده است که ما امروز اینجا باشیم. در آخرین تور جهانی مان هم این ارکستر از همیشه بهتر نواخت.»

بروس اسپرینگستین می گوید: « بله ما سربازان پیر موسیقی هستیم که هنوز هم آتش درونمان شعله ور است. ما واقعا می خواهیم مردم صدای آلبوم ما را بشنوند. این سال خوبی بوده است. »

به این ترتیب بروس و ارکستر او در نیمه بازی های رقابتی فوتبال آمریکا خواهند نواخت. در سال های اخیر فدراسیون ملی فوتبال آمریکا برای پر کردن تنفس 15 دقیقه ای بین دو بخش مسابقات، برخی از معروف ترین چهره های موسیقی از جمله گروه رولینگ استونز، یوتو، پل مک کارتنی، پرنس و تام پتی و گروه او به نام هارت بریکرز را دعوت به اجرای موسیقی کرده است.

برنامه تام پتی بنا بر گفته دست اندرکاران تنها در ایالات متحده بیش از ۱۴۸ میلیون تماشاگر داشته است.

اسپرینگستین درسال های گذشته دعوت مقامات فدراسیون برای اجرای برنامه در مسابقه سوپر باول را به دلیل سطح برنامه هایی که در آن اجرا می شده است از قبیل رژه ارکستر مدارس رد کرده بود.

بروس اسپرینگستین و ارکستر او با اعتباری که اجرای برنامه در بازی های سوپر باول در چند سال گذشته کسب کرده است و هم چنین برای ایجاد امواج تبلیغاتی در اطراف آلبوم تازه امسال قبول کردند تا اجرای برنامه در آن را به عهده بگیرند.

در پاسخ به این سئوال که چه کسی تصمیم می گیرد چه ترانه هایی خوانده شود؟ بروس اسپرینگستین پاسخ می دهد:« من رییس هستم و من تصمیم می گیرم کدام آهنگ خوانده شود!!» و البته باز به شوخی.


XS
SM
MD
LG