لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۶

رییس جمهوری آمریکا ۲۰ میلیون دلار کمک اضطراری برای مردم غزه تصویب کرد


مقامات آمریکایی می گوید پرزیدنت باراک اوباما اجازه داده است برای یاری دادن فلسطینیان ساکن نوار غزه در جبران خسارت های ناشی از هجوم اخیر اسراییل، کمک های بیشتری در اختیار آنها گذاشته شود.

جرج میچل، فرستاده ویژه آقای اوباما به خاورمیانه امروز، جمعه، در بیت المقدس گفت رییس جمهوری ۲۰ میلیون دلار کمک های اضطراری غذایی و دارویی برای غزه تصویب کرده است.

میچل می گوید مهم است که آتش بس بین اسراییل و حکام حماس در غزه تحکیم شود، در همین حال تامین نیازهای انسانی مردم غزه بی درنگ مورد توجه قرار گیرد.

میچل می گوید واشنگتن خود را متعهد می بیند فعالانه و قاطعانه برای برقراری صلح بین اسراییل و همسایگان عرب آن تلاش کند.

فرستاده آمریکا امروز، جمعه، با دیداری با بنیامین نتانیاهو رهبر اوپوزیسیون اسراییل در بیت المقدس، نخستین سفر رسمی خود به منطقه را ادامه داد. نتانیاهو در پپشاپیش رقابت برای احراز مقام نخست وزیری اسراییل در پی انتخابات ماه آینده قرار دارد.

میچل روز پنجشنبه در شهر رام الله در کرانه غربی با محمود عباس رییس تشکیلات خود گردان فلسطینی ملاقات کرد.

در تحولی دیگر، وزارت امور خارجه مصر می گوید، در هماهنگی با رییس تشکیلات خود گردان فلسطینی، میزبانی یک کنفرانس بین المللی را برای بازسازی غزه در ماه مارس بر عهده خواهد گرفت.

در رویدادی جداگانه امروز، جمعه، اسراییل گفت اسنادی به یک دادگاه اسپانیایی ارائه داده است. دادگاه در این باره که آیا اسراییل در جریان حمله ای به غزه در سال ۲۰۰۲ مرتکب جنایت علیه بشریت شد یا نه، تحقیق می کند.

مقامات اسراییل اقدام دادگاه را رد کرده اند و می گوید دولت اسراییل از شهروندان خود در برابر تروریست ها حفاظت می کرد.

XS
SM
MD
LG